Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Otwarty Kraków

Smoczy piknik na Błoniach

Urodzinowy piknik na cześć Smoka Wawelskiego za nami!

2022-08-01

Harce i zabawy z drużyną wojów we wczesnośredniowiecznej osadzie, smoczy korowód, koncerty, a także wielki urodzinowy tort - m.in. takie atrakcje czekały na krakowian i turystów na Błoniach. W niedzielę, 14 sierpnia, odbył się tam piknik, którego gospodarzem był Smok Wawelski. Na wydarzenie przybyła nawet owieczka!

Wsparcie psychologiczne dla ukraińskich uchodźców / психологічну підтримку українських біженців

2022-08-05

UNICEF, we współpracy z Miastem Kraków, finansuje wsparcie psychologiczne dla ukraińskich uchodźców.

ЮНІСЕФ у співпраці з містом Краків фінансує психологічну підтримку українських біженців

Szczepienia ochronne dla ukraińskich dzieci – rusza kampania w Krakowie

2022-08-02

W Krakowie startuje akcja informacyjna o szczepieniach ochronnych dla dzieci z Ukrainy. Na ulicach, w komunikacji miejskiej oraz w galeriach handlowych pojawią się materiały w języku ukraińskim zachęcające matki do skorzystania z bezpłatnych szczepień dla swoich dzieci. Kampanię finansuje Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF). Projekt jest realizowany we współpracy z Krakowem i lokalnymi organizacjami pozarządowymi.

Kraków wspólnie – letnie atrakcje w NCK!

2022-08-01

W sierpniu i wrześniu Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza wszystkich chętnych w wieku 7-24 lat na bezpłatne zajęcia edukacyjno-sportowe, warsztaty teatralne i taneczne oraz prezentowany w języku ukraińskim spektakl „Opowieści dla Sofijki”, którego uniwersalny przekaz przekroczy jednak wszystkie bariery językowe.

Szkolenia i kursy dla obywateli Ukrainy / Навчання та курси для громадян України

2022-08-01

Obywatele Ukrainy, którzy pracują i chcą na dłużej pozostać w Małopolsce, otrzymują możliwość rozwoju zawodowego i kształcenia w naszym regionie. Dzięki projektowi „Kierunek kariera”, który prowadzi Wojewódzki Urząd Pracy, mogą wziąć udział w kursach i szkoleniach.

Teatr Barakah zaprasza dzieci na warsztaty plastyczne [UA, ENG]

2022-07-29

Teatr Barakah w ramach inicjatywy „Lato w mieście z UNICEF-em” zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 7 do 24 lat na bezpłatne warsztaty plastyczne.

Powstanie Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne z pomocą UNICEF-u

2022-07-28

Miasto we współpracy z organizacją UNICEF, na podstawie podpisanego porozumienia, 1 września zamierza uruchomić Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne, w ramach którego planowane jest powstanie szkoły dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Będą się mogły w niej uczyć zarówno dzieci z Polski, jak i z Ukrainy. Szkoła będzie w pełni dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Został już złożony wniosek do kuratorium oświaty.

Teatr Barakah zaprasza na warsztaty języka polskiego

2022-07-25

Teatr Barakah przygotował dla dorosłych z Ukrainy darmowe warsztaty języka polskiego. Dodatkowo w czasie trwania warsztatów teatr zaprasza dzieci uczestników na zajęcia plastyczne, dzięki czemu rodzice mogą skupić się na nauce języka. 

medycyna, zdrowie, stetoskop, lekarz, przychodnia, ciśnienie krwi, badania

UNICEF wspólnie z miastem dla dzieci z Ukrainy / ЮНІСЕФ та місто Краків разом для дітей з України

2022-07-25

Kraków w porozumieniu z UNICEF organizuje bezpłatną akcję badań diagnostycznych dla dzieci z Ukrainy. Badania będą prowadzone na terenie Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SPZOZ w Krakowie na os. Na Skarpie 66.

Місто Краків у співпраці з ЮНІСЕФ запрошує взяти участь у безкоштовній акції діагностичного обстеження для дітей з України, яка проводиться на території Спеціалізованої Лікарні імені Стефана Жеромського у Кракові у житловому комплексі На Скарпє 66.

Pomoc dla Uchodźców na Wesołej co najmniej do końca sierpnia

Pomoc dla uchodźców na Wesołej co najmniej do końca sierpnia

2022-07-16

Około 200 osób wciąż przebywa w dawnej Klinice Chorób Zakaźnych i Gastroenterologii przy ul. Śniadeckich 5, gdzie cały czas działa centrum pomocy dla Ukrainy.

Znajdź