Komunikat archiwalny

Międzynarodowa Konferencja „Polska i Świat Turecki”

Urząd Miasta Krakowa, Fundacja Wspierania Kultury i Języka Polskiego im. M. Reja oraz Katedra Turkologii Instytutu Orientalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na konferencję realizowaną w ramach programu "Otwarty Kraków". Uroczyste otwarcie konferencji odbędzie się 13 maja o godzinie 9.30 w Sali Obrad Rady Miasta przy placu Wszystkich Świętych 3-4.

Międzynarodowa Konferencja „Polska i Świat Turecki”
Fot. OTWARTY KRAKÓW / OPEN KRAKOW

Wśród wielu wydarzeń realizowanych w ramach programu "Otwarty Kraków" duże znaczenie mają te, które poszerzają wiedzę na temat innych kultur i narodów. Konferencja "Polska i Świat Turecki" ma na celu przybliżenie jej uczestnikom z całego świata oraz mieszkańcom Krakowa tego, co nas łączy i co stanowi wspólny potencjał. Jest też okazją do refleksji na temat różnic kulturowych, historii, literatury i stosunków politycznych.

Podczas dwóch dni (konferencja zaplanowana jest na 13 i 14 maja) zaplanowano 13 sesji tematycznych i ponad pięćdziesiąt referatów, które wygłoszą badacze z Turcji, Rosji, Kazachstanu, Tadżykistanu, Azerbejdżanu, Ukrainy, Białorusi, Szwajcarii i Polski.

Zapraszamy zainteresowanych (szczegóły w programie konferencji dostępnym na stronie www.fundacjareja.eu).

Języki konferencji: polski, angielski, rosyjski, turecki.

pokaż metkę
Osoba publikująca: SYLWIA DROŻDŻ
Podmiot publikujący: Otwarty Kraków
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
Newsletter
newsletter
Zapisz się