Komunikat archiwalny

The Liberation Project Cities of Peace Illuminated teraz w Krakowie!

Żydowskie Muzeum Galicja, JCC Krakow, Cities of Peace, Miasto Kraków, MOCAK, przy wsparciu Konsulatu Generalnego U.S. w Krakowie, zapraszają dzieci, młodzież, dorosłych do wzięcia udziału w międzynarodowym projekcie The Liberation Project Cities of Peace Illuminated. 

The Liberation Project Cities of Peace Illuminated teraz w Krakowie!
Fot. Żydowskie Muzeum Galicja

To globalna inicjatywa, w ramach której zarówno artyści, jak i amatorzy, wspólnie tworzą dekorowany złotem obraz, upamiętniający rozsiane po całym świecie miejsca naznaczone traumą.

Projekt prowadzony jest przez amerykańską artystkę, prof. Ellen Frank, która założyła Cities of Peace w 2004 roku. Ellen została uhonorowana przez Biuro ds. Edukacji i Kultury Departamentu Stanu USA i World Learning za działalność na rzecz pokoju i pojednania. W 2018 roku Cities of Peace zostało wyróżnione nagrodą Award of Excellence przez NATO / KFOR.

Biorąc udział w projekcie, chcemy włączyć się w wydarzenia upamiętniające 75. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Nawiązujemy również do tragicznej przeszłości Krakowa i innych miejsc w Polsce. Miejsca te, pomimo trudnej przeszłości, budują swoją tożsamość w oparciu o wzajemne zrozumienie, dialog, celebrują teraźniejszość i tworzą przyszłość pełną empatii.

Organizatorzy zapraszają do odwiedzenia Żydowskiego Muzeum Galicja oraz JCC Krakow i udziału w powstawaniu dekorowanego złotem obrazu.

Prace nad jego stworzeniem rozpoczęły się 30 października br. i będą trwały do 18 grudnia br.:

Żydowskie Muzeum Galicja (ul. Dajwór 18)

  • poniedziałki – czwartki w godzinach 16.00-18.00
  • piątki w godzinach 10.00-18.00.

JCC Krakow (ul. Miodowa 24)

  • poniedziałki, środy w godzinach 9.00-15.00
  • wtorki i czwartki w godzinach 9.00-18.00
  • niedziele w godzinach 10.00-16.00.

Uroczysta prezentacja obrazu odbędzie się w Żydowskim Muzeum Galicja 27 stycznia 2020 r. Wystawa pozostanie w przestrzeni muzeum do 30 marca 2019 r.

Grupy zorganizowane oraz osoby indywidualne zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o kontakt:

Cities of Peace - plakat

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Sylwia Drożdż
Podmiot publikujący: Otwarty Kraków
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
Newsletter
newsletter
Zapisz się