Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Jestem kobietą - co to znaczy?” - film o sześciu niezwykłych kobietach

Fundacja Eurointegracja przygotowała film o krakowiankach, które prezentują 6 różnych kultur, 6 różnych punktów widzenia i doświadczeń. Nasz kod kulturowy wyniesiony z domu, szkoły, kościoła – nasze schematy myślowe – jak się mają w zderzeniu z innymi? Kobiety z różnych kultur, niosą bagaż doświadczeń wyniesionych ze swoich stron, o których opowiadają w filmie „Jestem kobietą - co to znaczy?”.

Ilustracja przedstawiająca mapę kontynentów z zaznaczeniem czerwonym sercem lokalizacji Krakowa z napisem Kraków, do którego kierują się białe strzałki z krajów pochodzenia sześciu kobiet przedstawionych w filmie.
Fot. Fundacja Eurointegracja

Realizator filmu - Fundacja Eurointegracja - w rozmowach z kobietami z Maroka, Finlandii, Meksyku, Syrii, Wietnamu i społeczności żydowskiej uchyla zasłony kryjącej ich sekrety jako matek, córek, żon, pracownic, obywatelek.

W filmie wykorzystano nagranie z próby Chóru w Kontakcie pod dyrekcją Wassima Ibrahima oraz materiały z projektu realizowanego przez Fundację One World One Heart „In The Circle of Ancient Traditions II – migrant women integration.” 

 

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Miasta Krakowa

pokaż metkę
Osoba publikująca: Sylwia Drożdż
Podmiot publikujący: Otwarty Kraków
Data publikacji: 2021-09-17
Data aktualizacji: 2021-09-17
Powrót
Znajdź komunikat