górne tło

Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży ogłosiła konkurs wniosków na rok 2020

Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży ogłosiła konkurs wniosków na rok 2020.

W ramach konkursu dofinansowane mogą zostać projekty wedle następujących formatów:

Wszystkie projekty dofinansowane w ramach PURWM powinny opierać się na corocznie określanych priorytetach. To one, wraz z celami ogólnymi PURWM, określają ramy projektów i nakreślają specyfikę tematów, uwzględniając edukacyjne, kulturowe i społeczne potrzeby polsko-ukraińskiej współpracy.

Priorytety PURWM na 2020 rok:

Należy wybrać jeden z priorytetów.

PURWM skierowany jest przede wszystkim do młodych ludzi i osób pracujących z młodzieżą – uczestników projektów oraz opiekunów młodzieżowych.

Wnioski mogą być składane przez zarejestrowane zgodnie z prawem Polski lub Ukrainy podmioty, których działalność skierowana jest do młodzieży. Mogą to być organizacje pozarządowe, instytucje oświatowe i publiczne oraz samorządy terytorialne. Wnioskodawcami nie mogą być podmioty komercyjne. Niniejsze przepisy stosuje się odpowiednio do organizacji partnerskich.
Podmioty zarejestrowane na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej składają wnioski w Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Podmioty zarejestrowane na terytorium Ukrainy składają wnioski w Ministerstwie Młodzieży i Sportu Ukrainy.

Wnioskodawca może złożyć tylko jeden wniosek w ramach konkursu.
Ta sama grupa organizacji/instytucji partnerskich może złożyć tylko jeden wniosek w ramach konkursu.

W projekcie muszą wziąć udział minimum dwa podmioty, po jednym z każdego kraju.

Niezależnie od miejsca realizacji projektu wnioskodawca składa wniosek o dofinansowanie dla wszystkich organizacji występujących w projekcie.

Projekty składane w ramach konkursu wniosków muszą zostać zrealizowane w okresie od 1 maja do 31 października 2020 roku.

Szczegółowe zasady wymian zostały opisane poniżej:

Projekty mogą być realizowane na terytoriach obu państw, niezależnie od miejsca złożenia wniosku w zależności od wybranej formy projektu:

Proces finansowania projektów oparty jest na zasadzie jednostronnego finansowania. Oznacza to, że grupa koordynująca, niezależnie, czy jest grupą goszczącą, czy wysyłającą, aplikuje do swojej narodowej instytucji zarządzającej o środki finansowe na całość projektu, w tym także dla grupy partnerskiej. Więcej informacji w kwestii zasad finansowych można znaleźć pod adresem: http://www.wymianymlodziezy.frse.org.pl/node/627

Każdy wniosek musi zostać złożony do 21 lutego 2020 r. do godziny 23:59. Wyniki konkursu będą znane w kwietniu 2020 r.

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są pod adresem: http://www.wymianymlodziezy.frse.org.pl/blog/konkurs-wnioskow-polsko-ukrainskiej-rady-wymiany-mlodziezy-2020-otwarty