górne tło

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji – Agenda ONZ ogłasza ogólnopolski konkurs grantowy

Konkurs skierowany jest do szkół oraz organizacji działających w środowisku szkolnym na realizację lokalnych działań integracyjnych dla dzieci i młodzieży (ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych) ze społeczności lokalnej i migranckiej. Termin składania wniosków to 17 grudnia 2023.

Dokumenty konkursowe są dostępne na stronie: https://poland.iom.int/pl/zapytania-ofertowe

Celem działań finansowanych w ramach konkursu grantowego jest wspieranie integracji w wielokulturowym środowisku szkolnym, tworzenie inkluzyjnego, otwartego i bezpiecznego środowiska szkolnego.

Działania mogą obejmować między innymi zajęcia w szkołach, pikniki, zawody sportowe, gry miejskie, zajęcia teatralne, artystyczne, warsztaty rękodzieła. Działania zakładają udział zarówno dzieci ze społeczności lokalnej jak i migranckiej. Konkurs ma na celu wspieranie zapobiegania wykluczeniu i dyskryminacji ze względu na pochodzenie, jednocześnie angażując do dwustronnego procesu integracji społeczność lokalną.  Budżet jednego grantu wynosi do 11 tysięcy złotych. Wkład własny nie jest wymagany.  Działania powinny być zrealizowane między 1 marcem a 15 maja 2024.

Procedura konkursowa jest szczegółowo rozpisana w dokumentach konkursowych. Dodatkowo organizacja zaprasza na dwa spotkania Q&A jeśli będą mieć Państwo jakieś pytania:

Termin 1: Wtorek, 28 listopada: godzina 12.00 - 14.00 Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania 

Termin 2: Wtorek, 5 grudnia: godzina 19.30 - 21.30 Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania 

Pytania należy kierować na adres mailowy: SMPOLintegracja@iom.int (organizatorzy będą wdzięczni za wstrzymanie się z pytaniami do webinarium).

Konsultacje telefoniczne w sprawie konkursu nie są prowadzone.

Serdecznie zapraszamy do aplikowania.