Centrum Wielokulturowe rozwiń menu
Punkt Informacyjny dla Cudzoziemców rozwiń
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie

W Krakowie przy Centrum Wielokulturowym prowadzi swoją działalność Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców.

Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców
Punkt Informacyjny dla Obckokrajowców w Krakowie

W związku z trwającą wojną w Ukrainie Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie od 24 lutego br. skierowało swoje działania przede wszystkim na rzecz uciekającej przed wojną społeczności ukraińskiej. Ale pragniemy przypomnieć, że nasz Punkt dalej działa dla wszystkich cudzoziemców, którzy mieszkają lub przebywają w Krakowie.

Od 4 maja bieżącego roku Punkt Informacyjny działa od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 – 19.00 udzielając informacji i porad.

Niedziela nieczynne.

Zapraszamy Państwa również do dodatkowego biura Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców do Galerii Kazimierz. Wejście znajduje się od strony ul. Rzeźniczej, lokal po prawej stronie, parter!

Punkt w Galerii działa w tych samych godzinach i dniach.

Harmonogram Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców przy Galerii Kazimierz, okres: 23-27 maja 2022 r.

 


Bezpłatna pomoc prawna

W Punkcie Informacyjnym mogą Państwo otrzymać także bezpłatną pomoc prawną.

Dyżury radców prawnych odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00 – 19.00.

Dodatkowo zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi stałymi prawniczkami - Moniką Przybylską oraz Anną Stramą - pod numerami telefonów:

  • w poniedziałki: +48 722 297 725,
  • we wtorki: +48 510 080 765.

Porady psychologiczne

Jeśli chcą Państwo skorzystać z darmowej porady psychologa, należy dzwonić od poniedziałku do piątku od 9.00 do 18.00 na tel: 786 674 005

Porady psychologiczne udziela Fundacja polsko-ukraińska „ZUSTRICZ”, która jest głównym partnerem Centrum Wielokulturowego.


Informujemy, że w siedzibie Centrum Wielokulturowego, operatorem którego jest Fundacja Internationaler Bund Polska wraz z partnerem Fundacja „ZUSTRICZ” oraz organizacjami współpracującymi: Salam Lab, Centrum Pomocy Prawnej Im. Haliny Nieć, UAinKRAKOW, Kraków EXPATS DIRECTORY, Instytut Kultury Willa Decjusza, przy al. Ignacego Daszyńskiego 22, od poniedziałku do soboty, w godzinach 9.00 -19.00, są przyjmowane oraz wydawane podstawowe leki (takie jak: paracetamol, środki na ból gardła, witaminy, środki przeciwbólowe).

Niedziela nieczynne.

W magazynie znajdującym się przy al. Ignacego Daszyńskiego 16, także działającym od poniedziałku do soboty, w godzinach 9.00 -19.00, przyjmowane i wydawane są produkty „pierwszej potrzeby” (takie jak: środki higieniczne, żywność, czy kosmetyki dla dzieci i dorosłych).

Niedziela nieczynne.

Codziennie w mediach społecznościowych Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców w Krakowie  (na Facebooku), publikowane są listy z zapotrzebowaniem na dany dzień.

11 marca 2022 roku uruchomiona zastała „Szafa dobra”, do której osoby potrzebujące mogą udać się by uzyskać odzież i obuwie. Miejsce znajduje się w budynku dawnej galerii handlowej Plaza, przy al. Pokoju 44. „Szafa dobra” działa od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00 – 18.00. Poniedziałek nieczynne.

ADRES: Aleja Daszyńskiego 22, Kraków
pokaż metkę
Autor: Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie
Osoba publikująca: Sylwia Drożdż
Podmiot publikujący: Otwarty Kraków
Data publikacji: 2021-07-01
Data aktualizacji: 2022-05-23
Powrót