Cudzoziemcy w Krakowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Co załatwimy w Urzędzie Wojewódzkim?

W Wydziale Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców (ul. Przy Rondzie 6, Kraków) można załatwić wszystkie sprawy związane z legalizacją pobytu cudzoziemców na terenie RP, sprawy pobytu obywateli UE i członków ich rodzin, przedłużania wiz, rejestracji zaproszeń oraz udzielania zezwoleń na wykonywanie pracy przez cudzoziemców.

maloposka.uw.gov.pl

Obsługą cudzoziemców w zakresie legalizacji pobytu zajmuje się

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Wydział Spraw Cudzoziemców

Kraków, ul. Przy Rondzie 6
(strefy obsługi cudzoziemców: parter – sala obsługi nr 1, sala obsługi nr 2; I piętro – pok. 105 - 106)

Adres do korespondencji
ul. Przy Rondzie 6, 31-547 Kraków
fax 12 39 21 354

e-mail: info.opt@muw.pl

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie ponadto w ramach realizowanego przez Wydział Polityki Społecznej MUW w Krakowie projektu Małopolska przyjazna cudzoziemcom – wsparcie w integracji i adaptacji obywateli państw trzecich, 22 października 2018 roku uruchomił Punkty Informacyjno-Doradcze dla obywateli państw trzecich (Kraków, ul. Basztowa 22, Nowy Sącz, ul. Jagiellońska 52).

Punkty Informacyjno-Doradcze świadczą kompleksową pomoc i wsparcie dla obywateli państw trzecich min. w kwestiach administracyjnych i prawnych, np. legalizacji pobytu, legalnego zatrudnienia, świadczeń socjalnych, pracowniczych, a także spraw administracyjnych napotykanych przez obywateli państw trzecich w codziennym życiu w Polsce. W Punktach można uzyskać pomoc w języku ukraińskim, rosyjskim, angielskim i polskim.

W związku z czasową zmianą organizacji bezpośredniej obsługi interesantów w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie, pracownicy Punktów dostępni są pod nr infolinii informacyjno-doradczej: tel. 12 426 90 01, (18) 540 23 26 oraz adresem e-mail: fami@muw.pl

Adres: Przy Rondzie 6, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Sylwia Drożdż
Podmiot publikujący: Otwarty Kraków
Data publikacji: 2018-02-22
Data aktualizacji: 2021-01-08
Powrót