Program rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Program „Otwarty Kraków” - „małe granty”

W ramach programu "Otwarty Kraków" organizacje pozarządowe mogą realizować zadania publiczne zlecane przez Gminę Miejską Kraków w trybie tzw. "małych grantów". Zapraszamy do zapoznania się z ofertami składanymi w obszarach dot. działalności na rzecz integracji cudzoziemców oraz działania na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego.

Zapraszamy także do korzystania z udostępnionego poniżej przewodnika.

KRÓTKI PRZEWODNIK DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH PO PROCEDURZE
„MAŁYCH GRANTÓW” W OBSZARACH:

 • działalność na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego,
 • działalność na rzecz integracji cudzoziemców,
 • upowszechnianie i ochrona wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji,
 • działalność na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn.

[.PDF]  [.DOC]

 

Oferty składane w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (z późn. zm.) /publikacje w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Krakowa/.

ROK 2024

 1. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. “Daleko i blisko. Kuchnia wielokulturowa”. Program edukacji międzykulturowej dla dzieci złożonej przez Fine - Fundację Inicjatyw dla Nowej Edukacji. Uwagi do oferty można zgłaszać do dnia 2 kwietnia 2024 r.
 2. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Strefa Solidarności Polsko-Białorusko-Ukraińskiej” złożonej przez Białoruskie Stowarzyszenie „Krok”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 28 marca 2024 r.
 3. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Spotkanie Integracyjne Piknik Letucień: Solidarni i Różni” złożonej przez Białoruskie Stowarzyszenie „Krok”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 28 marca 2024 r.
 4. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Tańcowała igła z nitką” złożonej przez Integracyjne Stowarzyszenie Sawore. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 26 marca 2024 r.
 5. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Kolorowy ogród radością dla seniora” złożonej przez Integracyjne Stowarzyszenie Sawore. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 26 marca 2024 r.
 6. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Nasza Ściana – Nasze Miejsce” złożonej przez Stowarzyszenie Zacięcie. Uwagi do oferty można  było zgłaszać do dnia 1 marca 2024 r.  
 7. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. Still Standing // Makkabi -– działania performatywne z krakowską młodzieżą i młodymi dorosłymi na krakowskim stadionie KS Nadwiślan” złożonej przez Stowarzyszenie FestivALT. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 29 lutego 2024 r.
 8. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Wawelskie skarby” złożonej przez Fundację Widowisk Masowych. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 21 lutego 2024 r.
 9. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Święto Meiselsa” złożonej przez Stowarzyszenie FestivALT. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 20 lutego 2024 r.
 10. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego złożonej przez Fundację Źródło Życia pn. „Rozmowy na każdy temat. Cykl Konwersacji z Języka Polskiego dla osób z Białorusi i Ukrainy”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 1 lutego 2024 r.
 11. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Szewczenkowski konkurs recytatorski i plastyczny” złożonej przez Fundację Widowisk Masowych. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 24 stycznia 2024 r.

ROK 2023

 1. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Wyszywanka kiedyś i dziś”. Uwagi do oferty można zgłaszać do dnia 7 sierpnia 2023 r.
 2. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Młodzi liderzy z Ukrainy dla nastolatków w Krakowie”. Uwagi do oferty można zgłaszać do dnia 4 sierpnia 2023 r.
 3. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Integracyjny koncert muzyczny do Dnia Niepodległości Ukrainy”. Uwagi do oferty można zgłaszać do dnia 31 lipca 2023 r.
 4. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. Wieczory poetycko - muzyczne. Uwagi do oferty można zgłaszać do dnia 27 lipca 2023 r.
 5. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. Wydarzenie integracyjno-kulturalne w ramach „Art – Pikniku”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 19 lipca 2023 r.
 6. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Integration & Empowering Migrant Women: Stress Management & Workplace Success”. Uwagi do oferty można zgłaszać do dnia 14 lipca 2023 r.
 7. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Razem zajdziemy dalej – integracja i rozwój krakowskich organizacji”. Uwagi do oferty można zgłaszać do dnia 12 lipca 2023 r.
 8. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Letnie zajęcia – ciekawy Kraków”. Uwagi do oferty można zgłaszać do dnia 3 lipca 2023 r.
 9. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Integracja młodzieży”. Uwagi do oferty można zgłaszać do dnia 29 czerwca 2023 r.
 10. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Integracja Społeczności Polskiej i Ukraińskiej”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 20 czerwca 2023 r.
 11. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Światowy Dzień Uchodźcy - Integracja przy ukraińskiej zupie”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 16 czerwca 2023 r.
 12. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Czas na wakacje 2023 – wypoczywajmy i bawmy się razem”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 15 czerwca 2023 r.
 13. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Spotkanie Integracyjne Piknik Białoruski Letucień: Solidarni z Ukrainą”. Uwagi do oferty można  było zgłaszać do dnia 13 czerwca 2023 r.
 14. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Obyczaje i pieśni miłosne z Lewantu, Besarabii, Transylwanii i Bałkanów ”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 2 maja 2023 r.
 15. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Młodzi liderzy wielokulturowości w Krakowie”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 4 kwietnia 2023 r.
 16. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. Let’s learn polish! – learning through play złożonej przez Fundację Understanding. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 14 marca 2023 r.
 17. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. “Water & Wind” – integration of migrant families through water sports and ecology złożonej przez Fundację Understanding. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 1 marca 2023 r.
 18. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Żyjmy w zgodzie z naturą – warsztaty". Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 15 lutego 2023 r.
 19. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Dobre rady na nasze odpady – z przyrodą za pan brat". Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 15 lutego 2023 r.
 20. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Rola muzyki w integracji”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 13 lutego 2023 r.

ROK 2022

 1. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Białorusko-Ukraińskie spotkania w Krakowie”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 1 listopada 2022 r.
 2. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Sikuri-opowieść. Tradycje i obyczaje w kulturze andyjskiej i kreolskiej ”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 12 października 2022 r.
 3. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Wydarzenie muzyczno-integracyjne ukraińskiego zespołu TNMK z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy” . Uwagi można było zgłaszać do dnia 3 sierpnia 2022 r.
 4. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „pn. EXPRESSION - COURAGE - VOICE. Migrant Women Empowerment and Integration”. Uwagi można było zgłaszać do dnia 20 lipca 2022 r.
 5. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Czas na wakacje – wypoczywajmy i bawmy się razem”. Uwagi można było zgłaszać do dnia 4 lipca 2022 r.
 6. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Spotkanie Integracyjne na rzecz Społeczności Białoruskiej w Krakowie. Solidarni z Ukrainą.” Uwagi można było zgłaszać do dnia 27 czerwca 2022 r.
 7. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Przymilanka-przytulanka”. Uwagi można zgłaszać do dnia 27 czerwca 2022 r.
 8. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Łączy nas historia”. Uwagi można było zgłaszać do dnia 27 czerwca 2022 r.
 9. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „International Cracow Singers - wielokulturowe dialogi muzyczne '22”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 2 marca 2022 r.
 10. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Szewczenkowski konkurs recytatorski i plastyczny”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 15 lutego 2022 roku.
 11. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „NIĆ, która łączy”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 15 lutego 2022 roku.
 12. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Opowiedz swoją historię migracji poprzez sztukę”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 15 lutego 2022 roku.
 13. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Wydarzenie medialne - Międzykulturowego Miasta Krakowa „Jestem kobietą - co to znaczy””. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 11 lutego 2022 roku.

ROK 2021

 1. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. „Wydarzenie integracyjno-kulturalne w ramach Art.-Pikniku”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 9 lipca 2021 roku.
 2. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. „Breaking the code: Integration and women empowerment”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 5 lipca 2021 roku.
 3. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „NIĆ, która łączy”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 23 czerwca 2021 roku.
 4. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. „Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Demokracji na rzecz integracji społeczności białoruskiej i ukraińskiej w Krakowie”, złożonej przez Fundację im. Emeryka Hutten-Czapskiego. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 17 czerwca 2021 roku.
 5. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Cykl spotkań integracyjnych na rzecz społeczności Białoruskiej w Krakowie”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 7 czerwca 2021 roku.
 6. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Jak mówić o wielokulturowości? Zdalnie!”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 1 czerwca 2021 roku.
 7. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Hello, hola, priviet Kraków!”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 28 maja 2021 roku.
 8. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Mała Ojczyzna Zofii R.” Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 11 maja 2021 roku.
 9. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. „Rozmowy o życiu przy kawie i książce”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 4 maja 2021 roku.
 10. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. „Wyszywanka style, online”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 30 kwietnia 2021 roku.
 11. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Closer with nature - migrant families integration”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 26 kwietnia 2021 roku.
 12. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. „Jestem kobietą - co to znaczy”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 6 kwietnia 2021 roku.
 13. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. „Opowiedz swoją historię migracji poprzez sztukę”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 2 kwietnia 2021 roku.
 14. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. „Wielokulturowe dialogi muzyczne”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 23 marca 2021 roku.
 15. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. "Otwarty Kraków jest OK – tu chcę mieszkać! Wsparcie procesu adaptacji i autonomii na rynku pracy Białorusinów mówiących po polsku na B1 ( na poziomie wymagającym wsparcia w celu samodzielnego funkcjonowania w środowisku Polaków, w tym w polskojęzycznym środowisku zawodowym). Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 19 marca 2021 roku.
 16. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. „Otwarty Kraków jest OK – tu chcę mieszkać! Wsparcie procesu adaptacji i kompetencji komunikacyjno-kulturowych Białorusinów nieznających języka polskiego”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 19 marca 2021 roku.
 17. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. „Upamiętnienie wieszcza ukraińskiego Tarasa Szewczenki – „Tydzień z Tarasem Szewczenką”, online”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 4 marca 2021 roku.
 18. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. „Krakowska mozaika kulturalna”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 2 marca 2021 roku.
 19. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. „In The Circle Of Ancient Traditions II – migrant women integration”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 1 marca 2021 roku.
 20. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. „Active together – family integration through water sports and ecology”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 1 marca 2021 roku.

ROK 2020

 1. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. „Empatia i wielokulturowość - nauczyciele, edukatorzy”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 17 listopada 2020 r.
 2. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. „Festiwal Wielokulturowy - Nowi Krakowianie”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 16 listopada 2020 r.
 3. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. „Opowiedz swoją historię migracji przez sztukę”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 22 października 2020 r.
 4. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. „Otwórz serce na Kraków”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 22 października 2020 r.
 5. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. „Kraków - mój dom”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 22 października 2020 r.
 6. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. „Wystawa młodej sztuki białoruskiej „Przed i po”. W obronie demokracji i praw człowieka”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 22 października 2020 r.
 7. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. „Gloria Świata - wielokulturowy Kraków śpiewa razem”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 22 października 2020 r.
 8. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. „In The Circle Of Ancient Traditions - migrant women integration”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 22 października 2020 r.
 9. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. „Konkurs artystyczny dla młodzieży szkolnej – miasto wielokulturowe w XXI wieku". Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 2 października 2020 r.
 10. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. „Zróbmy to razem!”. Uwagi do oferty można było składać do dnia 9 czerwca 2020 r.
 11. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. „Feel better-migrant women empowerment & integration”. Uwagi do oferty można było składać do dnia 3 czerwca 2020 r.
 12. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. „Empatia i wielokulturowość”- Kraków. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 4 marca 2020 r.
 13. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Feel Better – wsparcie i integracja kobiet migrantek”. Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 17 lutego 2020 r.
 14. Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. „Kraków przyjazny dla rodziców - obcokrajowców". Uwagi do oferty można było zgłaszać do dnia 21 stycznia 2020 r.
pokaż metkę
Osoba publikująca: Sylwia Drożdż
Podmiot publikujący: Otwarty Kraków
Data publikacji: 2019-08-28
Data aktualizacji: 2024-03-26
Powrót