Centrum Wielokulturowe rozwiń menu
Punkt Informacyjny dla Cudzoziemców rozwiń
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie

W Krakowie przy Centrum Wielokulturowym prowadzi swoją działalność Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców.

Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców
Punkt Informacyjny dla Obckokrajowców w Krakowie

W związku z trwającą wojną w Ukrainie Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie od 24 lutego br. skierowało swoje działania przede wszystkim na rzecz uciekającej przed wojną społeczności ukraińskiej. Ale pragniemy przypomnieć, że nasz Punkt dalej działa dla wszystkich cudzoziemców, którzy mieszkają lub przebywają w Krakowie.

Od 4 maja bieżącego roku Punkt Informacyjny działa od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 – 19.00 udzielając informacji i porad.

Niedziela nieczynne.

Zapraszamy Państwa również do dodatkowego biura Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców do Galerii Kazimierz. Wejście znajduje się od strony ul. Rzeźniczej, lokal po prawej stronie, parter!


Bezpłatna pomoc prawna

W Punkcie Informacyjnym mogą Państwo otrzymać także bezpłatną pomoc prawną.

Dyżury naszych prawników odbywają się stacjonarnie.

Aby umówić się na dyżur należy zadzwonić do Punktu Informacyjnego 887 201 598 i zapisać się na wizytę.

Godziny pracy prawników:

poniedziałek 16.00-19.00 (Monika Przybylska +48 722 297 725)

wtorek 15.00-18.00 (Anna Strama +48 510 080 765)


Porady psychologiczne

Jeśli chcą Państwo skorzystać z darmowej porady psychologa, należy dzwonić od poniedziałku do piątku od 9.00 do 18.00 na tel: 786 674 005

Porady psychologiczne udziela Fundacja polsko-ukraińska „ZUSTRICZ”, która jest głównym partnerem Centrum Wielokulturowego.


Informujemy, że przy Centrum Wielokulturowym, operatorem którego jest Fundacja Internationaler Bund Polska wraz z partnerem Fundacja „ZUSTRICZ” oraz organizacjami współpracującymi: Salam Lab, Centrum Pomocy Prawnej Im. Haliny Nieć, UAinKRAKOW, Kraków EXPATS DIRECTORY, Instytut Kultury Willa Decjusza, przy al. Ignacego Daszyńskiego 16, działa magazyn pomocowy dla osób, którzy znalazły się w Krakowie na wskutek konfliktu wojennego w Ukrainie.

Godziny pracy magazynu przy Al. Daszyńskiego 16: wtorek – środa 10.00-16.00

W magazynie przyjmowane i wydawane są produkty „pierwszej potrzeby” (takie jak: środki higieniczne, żywność, czy kosmetyki dla dzieci i dorosłych) oraz są przyjmowane i wydawane podstawowe leki (takie jak: paracetamol, środki na ból gardła, witaminy, środki przeciwbólowe).

Na bieżąco w mediach społecznościowych Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców w Krakowie  (na Facebooku), publikowane są listy z zapotrzebowaniem na dany dzień.

11 marca 2022 roku uruchomiona zastała „Szafa dobra”, do której osoby potrzebujące z Ukrainy mogą udać się by uzyskać odzież i obuwie. Od 5 października Szafa Dobra działa w nowym miejscu przy os. Górali 8 od środy do piątku w godzinach od 10.00 do 16.00.

Adres: Aleja Daszyńskiego 22, Kraków
pokaż metkę
Autor: Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie
Osoba publikująca: Sylwia Drożdż
Podmiot publikujący: Otwarty Kraków
Data publikacji: 2021-07-01
Data aktualizacji: 2022-09-27
Powrót