Cudzoziemcy w Krakowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków - miasto dla każdego! Przewodnik dla cudzoziemców

Drogie Mieszkanki i Mieszkańcy Krakowa!

Wielokulturowość zbudowała tożsamość historyczne-go Krakowa i chcemy, by tworzyła ją również współcześnie. Cieszymy się, że wybrali Państwo nasze mia-sto jako miejsce zamieszkania, nauki, pracy czy bezpiecznego azylu.

Zależy nam na tym, by każdy czuł się w Krakowie jak u siebie. Dlatego po raz kolejny przygotowaliśmy dla Państwa Przewodnik, który pomoże poruszać się po mieście i załatwiać w nim swoje sprawy. Kraków jest miastem otwartym, zaangażowanym społecznie i przede wszystkim reagującym na potrzeby wszystkich mieszkanek i mieszkańców – także tych najnowszych. Wsłuchujemy się w Państwa problemy i robimy wszystko, by ułatwić Państwu dołączenie do naszej społeczności.

Zdajemy sobie sprawę, jak wielkim wyzwaniem może być biegłe posługiwanie się językiem polskim, więc dokładamy wszelkich starań, aby się wzajemnie porozumieć. Dlatego ten przewodnik został przygotowany w czterech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, ukraińskiej i rosyjskiej. W ten sposób chcemy trafić do jak najszerszego grona naszych nowych mieszkanek i mieszkańców, by powiedzieć, że Kraków to miasto dla każdego!

Jacek Majchrowski
Prezydent Miasta Krakowa

 

Kraków - miasto dla każdego! Przewodnik dla cudzoziemców

 

Krakow – a city for everyone! City guide for foreigners [EN]

 

 

pokaż metkę
Autor: Fundacja Wspierania Kultury i Języka Polskiego im. Mikołaja Reja
Osoba publikująca: Sylwia Drożdż
Podmiot publikujący: Otwarty Kraków
Data publikacji: 2024-03-04
Data aktualizacji: 2024-03-05
Powrót