Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Metoda Teatru Forum w procesach integracyjnych i działaniach antydyskryminacyjnych

2022-08-11

Fundacja Kurdybanek serdecznie zaprasza na SEMINARIUM online pt. „Metoda Teatru Forum w procesach integracyjnych i działaniach antydyskryminacyjnych” z pokazem dwóch spektakli Teatru Forum (debata forum na żywo).

medycyna, zdrowie, stetoskop, lekarz, przychodnia, ciśnienie krwi, badania

Bezpłatne badania profilaktyczne dla dzieci z Ukrainy / Безкоштовна профілактична діагностика для дітей з України

2022-08-01

Miasto Kraków w porozumieniu z UNICEF zaprasza na bezpłatne badania profilaktyczne dla dzieci z Ukrainy, realizowane w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego SPZOZ z Krakowie.

Zostań wolontariuszem/-szką w punkcie recepcyjnym dla osób uchodźczych z niepełnosprawnościami i ich rodzin!

2022-08-01

Stowarzyszenie Mudita otworzyło w Krakowie (ul. Ujastek 7) punkt recepcyjny dostosowany do
potrzeb osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami i przewlekłymi chorobami.

Baza danych z ofertami pracy dla uchodźców z Ukrainy – pracowników uczelni i studentów

2022-08-01

Międzynarodowy zespół wolontariuszy tworzących ruch Science for Ukraine (https://scienceforukraine.eu/) przygotował bazę ofert pracy i różnych form pomocy dla uchodźców z Ukrainy. W bazie znajdują się oferty instytucji naukowych z 55 krajów na świecie: z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, ale też z Egiptu, Tajwanu, czy Japonii. Samych ofert z Polski jest ponad 140 (stan na 27 lipca br.).  

Centrum Aktywności Seniorów

Miasto Kraków zaprasza wszystkich seniorów / Краків запрошує всіх осіб поважного віку

2022-07-20

Miasto Kraków zaprasza wszystkich seniorów w tym obywateli Ukrainy którzy dopiero zamieszkali w Krakowie do korzystania z zajęć realizowanych w lokalnych Centrach Aktywności Seniorów.

Logo Koalicji Otwarty Kraków widoczne na żółto niebieskim tle

Spotkanie członków Koalicji Otwarty Kraków w dniu 5 lipca / Зустріч членів коаліції Otwarty Kraków 5 липня

2022-07-19

5 lipca odbyło się spotkanie członków Koalicji Otwarty Kraków, która zrzesza prawie 70 organizacji pozarządowych, pomagających uchodźcom wojennym z Ukrainy lub organizuje pomoc dla osób pozostających w Ukrainie.

5 липня відбулася зустріч членів коаліції “Відкритий Краків”, яка об’єднує майже 70 громадський організацій, які допомагають воєнним біженцям з України чи надають допомогу людям, що залишаються в Україні.

Jak mądrze dbać o innych nie zapominając o sobie?

2022-07-18

Rola wszystkich osób pomagających jest niezmiernie ważna dla sprawnego funkcjonowania większości organizacji pomocowych. Kiedy ma miejsce sytuacja tak wyjątkowa i nieprzewidywalna w przebiegu jak wojna, trudno być przygotowanym na konsekwencje, które ze sobą niesie. W związku z przybyciem wielu uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy, cała infrastruktura pomocowa w Krakowie została rozciągnięta do granic możliwości. Starając się kompleksowo i profesjonalnie pomóc jak największej liczbie osób stanęliśmy przed wyzwaniem, którego kształtu i wymiaru nie byliśmy w stanie przewidzieć. Dostosowywanie się do pojawiających się nowych potrzeb na pewno nie należy do zadań łatwych.

Pomoc prawna dla uchodźców z Ukrainy

2022-07-11

Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć wspiera uchodźców z Ukrainy od pierwszego dnia wojny. Centrum prowadzi dodatkowe punkty pomocy prawnej, w których osoby z Ukrainy mogą otrzymać informację w języku ukraińskim i rosyjskim. Oferuje też pomoc prawną dla osób przybywających z Ukrainy, które nie mają ukraińskiego obywatelstwa - bezpaństwowcom i obywatelom państw trzecich. Zapewnia również wsparcie prawne dla małoletnich bez opieki.

letnie wydanie biuletynu „Call for Business”

Letnie wydanie biuletynu „Call for Business”

2022-07-07

Przedstawiamy letnie wydanie biuletynu „Call for Business”, przygotowane przez Zespół Centrum Wspierania Inwestorów i Innowacyjnej Gospodarki Urzędu Miasta Krakowa.

Rezydencja Heaney–Miłosz

Nowa, polsko-irlandzka rezydencja literacka

2022-07-07

Estate of Seamus Heaney wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym (KBF), operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, oraz Ambasadą Irlandii w Polsce mają przyjemność ogłosić nowy program rezydencjalny w dawnym mieszkaniu polskiego poety i pisarza Czesława Miłosza w Krakowie.

Znajdź