Aktualności

Profil Zaufany - co to jest i jak go założyć? [ENG/UKR/RUS]

Fundacja Współpracy Polsko-Ukraińskiej „U-WORK” zaprasza do obejrzenia filmu o Profilu Zaufanym oraz do zapoznania się z krótką instrukcją rejestracji w systemie.

„Ślady” w Fabryce Emalia Oskara Schindlera

Od czwartku, 13 sierpnia Fabryka Emalia Oskara Schindlera zaprasza na nową wystawę czasową „Ślady”. Wystawa jest opowieścią o śladach – obrazach II wojny światowej przekazywanych przez świadków, bohaterów ekspozycji. Dzięki nim poznajemy fragmenty historii Krakowa, które wiążą się z konkretnymi miejscami na mapie miasta.

Sobota informacyjna dla cudzoziemców

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie w wybrane soboty jest czynny, by ułatwić Małopolanom załatwianie spraw. Tak było na przykład 25 lipca, kiedy w Wydziale Spraw Cudzoziemców odbył się dzień informacyjny dla cudzoziemców oraz ich pełnomocników i pracodawców.
 

Konkurs dot. zachowania i utrwalania pamięci o historii i kulturze Żydów

Komisja Grantowa działająca w Stowarzyszeniu Żydowski Instytut Historyczny w Polsce ogłosiła konkurs na dofinansowanie działań związanych z zachowaniem i utrwalaniem pamięci o historii i kulturze Żydów polskich oraz ich wkładzie w światową kulturę.

Konkurs dot. mniejszości narodowych i etnicznych

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zaprasza do składania wniosków o dotację na realizację w 2021 r. zadań mających na celu ochronę, zachowanie i rozwój tożsamości kulturowej mniejszości narodowych i etnicznych oraz zachowanie i rozwój języka regionalnego, o których mowa w art. 18 ust. 2 pkt 1, 3-9 ustawy z dnia 6 stycznia 2005 r. o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz języku regionalnym.

W Krakowie działa Konsulat Honorowy Rumunii

Na mapie krakowskich placówek dyplomatycznych przybył kolejny punkt. Od wakacji w naszym mieście działa Konsulat Honorowy Rumunii. Na podstawie Listów Komisyjnych wystawionych w Bukareszcie przez Ministra Spraw Zagranicznych Rumunii oraz Exequatur od polskiego MSZ, funkcję Konsula Honorowego Rumunii w Krakowie pełni Pan Ignat Timar.

Małe granty na działania podejmowane na rzecz walki z dyskryminacją na stadionach i poza nimi w trakcie Football People Weeks

Program małych grantów Fare (Small grants) ma na celu finansowanie działań realizowanych na poziomie lokalnym i regionalnym, w klubach i społecznościach lokalnych. Inicjatywy te powinny przeciwdziałać dyskryminacji, promować włączenie społeczne i jednoczyć ludzi pochodzących z różnych środowisk za pomocą piłki nożnej.

Kazimierz UNSEEN [ENG]

Dostrzeż to, co niedostrzegalne i poznaj Kazimierz alternatywny w ramach wirtualnych wycieczek na żywo. W dobie ograniczonych podróży FestivALT oferuje zwiedzanie historycznej żydowskiej dzielnicy Krakowa bez wychodzenia z domu.

Kraków upamiętnił prezydenta USA Herberta Hoovera

Prezydent Herbert Hoover – filantrop, prezydent USA i wielki przyjaciel Polski został patronem ronda w Krakowie. W poniedziałek, 6 lipca odbyła się uroczystość nadania jego imienia skrzyżowaniu w ciągu ul. Mirowskiej. W wydarzeniu udział wzięli prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, konsul generalny USA w Krakowie Patrick T. Slowinski oraz przedstawiciele Rady Miasta Krakowa.

Magistrat wznawia obsługę mieszkańców w pełnym zakresie [ENG/UKR/RUS]

Od środy, 1 lipca w związku z kontynuacją procesu odchodzenia od przyjętych w czasie sytuacji epidemicznej obostrzeń Urząd Miasta Krakowa zapewnia obsługę mieszkańców w pełnym zakresie.

POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
Newsletter
newsletter
Zapisz się