Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Flaga Ukrainy

Kraków włączył się w ogólnopolską kampanię „Dobro za dobro”

2023-11-23

Wystartowała ogólnopolska kampania społeczna „Dobro za dobro”, a jej celem jest podziękowanie Polakom za wsparcie, którego udzielili Ukrainie po 24 lutego. Autorzy kampanii pokazują nam, że to ofiarowane wtedy dobro powróciło do nas.

Grafika do artykułu o pomocy społecznej dla obcokrajowców. Na grafice kobieta trzymająca dziecka.

Pomoc społeczna oraz korzystanie ze świadczeń rodzinnych dla obcokrajowców

2023-12-01

Czy wiesz, że istnieją możliwości korzystania z pomocy społecznej oraz świadczeń rodzinnych, nawet jeśli nie jesteś obywatelem danego kraju? To temat, który może pomóc jeśli jesteś w trudnej sytuacji życiowej. Oto kilka kluczowych rzeczy, które warto wiedzieć: Czym są świadczenia rodzinne? Jest to wsparcie finansowe dla rodzin, w tym dla obcokrajowców, którzy mają legalny pobyt w kraju oraz spełnione określone warunki. Możesz liczyć także na pomoc integracyjną. Jest to proces wspierający przystosowanie się do życia w Polsce. Poza tym dostępna jest też pomoc żywnościowa, w ramach programu “Posiłek w szkole i w domu”. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomocy społecznej, przeczytaj artykuł.

Zapraszamy do Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców (Galeria Kazimierz, wejście od ul. Rzeźniczej) jeśli pojawią się wątpliwości i pytania.

Banner konferencji D&I CHANGEMAKERS

D&I Changemakers –– największa i najważniejsza konferencja DEI dla biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej już w grudniu!

2023-11-29

Znalezienie unikatowego smaku DEI w organizacji (Różnorodność, Równość, Inkluzywność), przyciągnięcie ludzi do stołu, znalezienie własnej, smakowitej społecznie formuły DEI? – brzmi interesująco? DOŁĄCZ DO KONFERENCJI D&I CHANGEMAKERS | #WHAT’S YOUR FLAVOR, która odbędzie się w formacie online już 6-7 grudnia.

Targi bożonarodzeniowe na placu Wolnica

Targi bożonarodzeniowe na placu Wolnica

2023-11-29

Już 4 grudnia krakowski plac Wolnica przemieni się w przestrzeń wyjątkowych targów. Magiczna atmosfera świąt, unikatowe dzieła rzemieślnicze, regionalne specjały i bogaty program artystyczny – to tylko niektóre z powodów, dla których warto odwiedzić Kazimierz. Targi potrwają do 17 grudnia.

chanuka świece

Chanukowe świece w Krakowie

2023-11-29

Oprócz szopek i wielu innych symboli nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, w Krakowie można teraz zobaczyć także nawiązania do trwającego żydowskiego Święta Świateł − Chanuki. Na Małym Rynku oraz przy ulicy Szerokiej pojawiły się trzymetrowe świeczniki chanukowe, przypominające o święcie, przygotowane przez Fundację Chabad Lubawitch Kraków.

Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pn. „Centrum Wielokulturowe”

2023-11-28

Termin składania ofert na realizację zadania publicznego upływa w dniu 20 grudnia 2023 r. o godz. 12.00.

Harmonogram porad w Punkcie Informacyjnym dla Obcokrajowców od 27.11-1.12

Harmonogram specjalistycznych porad w Punkcie Informacyjnym dla Obcokrajowców od 27.11 do 1.12

2023-11-27

Harmonogram specjalistycznych porad w Punkcie Informacyjnym dla Obcokrajowców od 27.11-01.12.

Adres: Galeria Kazimierz, wejście od ul. Rzeźniczej. Zapraszamy! PL/ENG/UA/RU...

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji – Agenda ONZ ogłasza ogólnopolski konkurs grantowy

2023-11-27

Konkurs skierowany jest do szkół oraz organizacji działających w środowisku szkolnym na realizację lokalnych działań integracyjnych dla dzieci i młodzieży (ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych) ze społeczności lokalnej i migranckiej. Termin składania wniosków to 17 grudnia 2023.

Nadia Moroz-Olszańska

Krakowscy Ukraińcy – ukraińscy krakowianie. Nadia Moroz-Olszańska

2023-11-23

Skąd pochodzą? Czym się zajmują? O czym marzą? W kolejnym odcinku cyklu "Krakowscy Ukraińcy – ukraińscy krakowianie" redakcja portalu "Kraków Otwarty na Świat" rozmawia z Nadią Moroz-Olszańską – animatorką i managerką kultury, organizatorką ukraińskich wydarzeń kulturalnych w Krakowie, współzałożycielką Fundacji Widowisk Masowych i Fundacji Aktywna Integracja z wydawnictwem i ukraińską księgarnio-kawiarnią „NIĆ”.

Grafika do artykułu o prawie jazdy dla obcokrajowców. W tle kierownica samochodou.

Prawo jazdy dla obcokrajowców - wymiana i uzyskanie prawa jazdy międzynarodowego

2023-11-22

Poznaj informacje na temat uzyskiwania i wymiany prawa jazdy jako obcokrajowca oraz korzyści z posiadania prawa jazdy międzynarodowego. Jeśli jesteś obcokrajowcem i chciałbyś uzyskać prawo jazdy w Polsce, upewnij się, że spełniasz wymogi stawiane przez lokalne władze. Dowiedz się więcej z artykułu!

Masz inne pytanie dotyczące spraw administracyjnych? Zapraszamy również do Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców (Galeria Kazimierz, wejście od ul. Rzeźniczej).

Znajdź