Aktualności

Have you ever danced at a bookstore?  Noc Księgarń w Massolicie [PL/ENG]

20 września 2019 w kilkudziesięciu księgarniach w całej Polsce odbędzie się pierwsza edycja akcji Noc Księgarń. Wydarzenie, podobnie jak Noc Muzeów, ma na stałe wpisać się w kalendarz ogólnopolskich inicjatyw kulturalnych.

 

 

Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć prowadzi akcję na rzecz dzieci.

Niedawno rozpoczął się nowy rok szkolny. Jednak nie wszystkie dzieci z radością oczekują tego momentu. Są też takie, które stresują się nowymi wyzwaniami, kolegami i szokiem kulturowym, na jaki mogą natrafić. Ułatwiajmy im start w przyszłość!

Okrągły stół w sprawie zatrudniania cudzoziemców

Spotkanie robocze w formule okrągłego stołu w sprawie zatrudniania cudzoziemców odbyło się w piątek, 6 września, w Urzędzie Miasta Krakowa. Obrady zakończyło podpisanie przez uczestników memorandum, które przekazane zostanie stronie rządowej.

Przemysły książki w duecie z filmem! Festiwal Conrada przedstawia Word2Picture

Otwieramy przestrzeń do współpracy dla wydawców literatury polskiej oraz producentów filmowych i serialowych. Po raz pierwszy podczas Festiwalu Conrada zapraszamy na Word2Picture – warsztaty i spotkania, które pomogą przenieść literaturę na srebrny ekran. Idealnym tego przykładem będzie powieść „Ślepnąc od świateł”. Jej autor, Jakub Żulczyk, wraz z producentką HBO Izabelą Łopuch, zdradzą przepis na filmowy sukces. Wydarzenia wpisują się w pasmo Przemysły książki.

#17Sacrum Profanum: Sacrum i nie tylko.

To o co chodzi z tym „sacrum” w nazwie? Koncerty w kościołach? Muzyka poważna albo klasyczna? Rytuały dźwiękowe? Coś się znajdzie... Możesz dostroić się do zapętlonych dźwięków chroniących przed otoczeniem w utworze Stimm(i)[u]ng Wojtka Blecharza. Albo pogrążyć w „medytatywnej passacaglii” Farewell River na dwa akordeony i elektronikę Kasi Głowickiej. A może poszukać nowych brzmień wewnątrz fortepianu podczas recitalu Reinholda Friedla? Nurt klasycznej muzyki współczesnej jak zawsze jest bardzo mocnym punktem krakowskiego festiwalu.

Wystawa fotografii DiverCityFrankfurt w MCK

Frankfurt wzbogacają ludzie ze wszystkich stron świata. Przywożą oni ze sobą różnorodne doświadczenia, umiejętności i własną kulturę, które sprawiają, że Frankfurt staje się miejscem atrakcyjnym i interesującym do życia. We Frankfurcie żyje 180 różnych narodowości, których przedstawiciele uosabiają nieskończoność różnorodności  kultury oraz są przykładem pokojowego, tolerancyjnego religijnego współistnienia. To oni są międzynarodową twarzą Frankfurtu.

Richard Mosse – PRZYBYWAJĄCY/INCOMING [ENG]

Jak być empatycznym? Jak wyobrażać sobie życie drugiego człowieka? Dlaczego jest to tak ważne w obliczu kryzysu uchodźczego? - to najważniejsze pytania stawiane na wystawie „Incoming” Richarda Mosse’a.

Zapraszają: Bunkier Sztuki, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Sacrum Profanum i Unsound.

Better with a Friend - integracja kobiet migrantek, śniadanie wielokulturowe [ENG/UKR]

Fundacja One World - One Heart zaprasza wszystkie kobiety (mamy mogą zabrać ze sobą dzieci), które odczuwają potrzebę integracji  w lokalnym środowisku oraz chciałyby aktywnie spędzić czas w życzliwej atmosferze, na pyszne śniadanie wielokulturowe.

Konsultacje z ekspertem ZUS - delegowanie pracowników -19 września br.[ENG/UKR/RUS]

Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie (ul. Batorego 2/28) zaprasza na indywidualne konsultacje z ekspertem ZUS pt. "Delegowanie pracowników", które odbędą się 19 września br. w godzinach: 14.00-17.00. Konsultacje adresowane są do osób posiadających własną firmę albo prowadzących działalność gospodarczą, które chcą się dowiedzieć jak świadczyć swoje usługi na terenie innego państwa, nie wyjeżdżając z kraju. 

Konsultacje z ekspertem, Platforma Usług Elektronicznych PUE ZUS - 19 września br. [ENG/UKR/RUS]

Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie (ul. Batorego 2/28) zaprasza na indywidualne konsultacje z ekspertem ZUS, które odbędą się 19 września w godz. 14.00-17.00. Podczas indywidualnej konsultacji ekspert ZUS założy profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
Newsletter
newsletter
Zapisz się