Aktualności

Debata. Upamiętniając Zagładę – 75 lat po wyzwoleniu obozu Auschwitz-Birkenau: polskie i brytyjskie perspektywy i wyzwania

Zapraszamy na dyskusję organizowaną przez Ambasadę Brytyjską w Warszawie - w Żydowskim Muzeum Galicja (28 stycznia br., godz. 16.00). Podczas dyskusji temat upamiętnienia Zagłady będzie podejmowany z dwóch perspektyw, polskiej i brytyjskiej.

The Cities of Peace Illuminated

Najnowsza odsłona międzynarodowego projektu Cities of Peace, zapoczątkowanego przez dr Ellen Frank, realizowana jest w Krakowie pod szyldem "Auschwitz Liberation Initiative".

„Weisse Rose” zabrzmi podczas festiwalu Opera Rara

Jutro rozpoczyna się tegoroczna edycja festiwalu Opera Rara. A już w piątek i sobotę w Małopolskim Ogrodzie Sztuki będziemy mogli obejrzeć operę „Weisse Rosse” Udo Zimmermanna.

Wszystko na temat zatrudnienia obcokrajowców w Polsce

Fundacja Współpracy Polsko-Ukraińskiej "U-WORK", Grodzki Urząd Pracy oraz Małopolski Urząd Wojewódki zapraszają na bezpłatne konsultacje, które odbędą się 30 stycznia br. w godz. 14.00-17.00 w  siedzibie Fundacji "U-WORK" - ul.Batorego 2/28.

Komunikat dla organizacji pozarządowych składających oferty realizacji zadań publicznych w trybie art. 19 a ustawy o pożytku publicznym i o wolontariacie

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia informuje, iż oferty realizacji zadań publicznych powinny być składane do Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia minimum 28 dni kalendarzowych przed planowaną datą rozpoczęcia realizacji zadania.

„Unknown, I Live With You” – opera przeciwko milczeniu

W ramach Festiwalu Opera Rara 31 stycznia i 1 lutego o godz. 19.30 w Cricotece można będzie usłyszeć „Unknown, I Live With You” – operę-instalację zainspirowaną wierszami afgańskich poetek skupionych wokół Afghan Women’s Writing Project. Poezja Royi, Meeny Z., Fattemah AH, Freshty – często surowa i dotkliwa – przekazuje uniwersalną prawdę o życiu kobiet pragnących wolności w skrajnie patriarchalnym społeczeństwie. Posłużyła także za kanwę libretta utworu.

Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży ogłosiła konkurs wniosków na rok 2020

Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży ogłosiła konkurs wniosków na rok 2020.

Międzynarodowo na ślubnym kobiercu

W ubiegłym roku w krakowskim Urzędzie Stanu Cywilnego zawarto 258 związków małżeńskich, w których co najmniej jedna osoba była cudzoziemką lub cudzoziemcem. W tej liczbie jest też 21 małżeństw, gdzie obydwoje nowożeńcy nie byli Polakami.

Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy: nowe źródło finansowania inicjatyw obywatelskich

Konferencją z udziałem przedstawicieli MSZ i Ambasady Norwegii, organizacji społecznych z Polski i krajów darczyńców zainaugurowany został 8 stycznia w Warszawie nowy program dotacyjny, którego celem jest wzmocnienie i rozwój społeczeństwa obywatelskiego i aktywności obywatelskiej oraz upodmiotowienie grup zagrożonych wykluczeniem.

Kondolencje Prezydenta po katastrofie ukraińskiego samolotu w Iranie

8 stycznia świat obiegła informacja o katastrofie samolotu ukraińskich linii lotniczych w pobliżu Teheranu (Iran). Prezydent Miasta Krakowa wystosował listy z kondolencjami do Ambasadora Ukrainy w RP Andrija Deszczyci oraz Kierownika Konsulatu Generalnego Ukrainy w Krakowie Sergija Sydiuka. 9 stycznia Jacek Majchrowski dokonał również wpisu w księdze kondolencyjnej wyłożonej w Konsulacie.

POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
Newsletter
newsletter
Zapisz się