Aktualności

Zapraszamy na wystawę prezentującą działania Programu „Otwarty Kraków”

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia serdecznie zaprasza na wystawę do Holu Kamiennego (Plac Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie)  prezentującą wybrane działania Programu „Otwarty Kraków” w 2019 roku.

Już niebawem festiwal wielokulturowy „Kraków miejsce spotkań” [ENG/UKR]

Seminaria, warsztaty, gry miejskie, spotkania, koncert w 14 językach, a nawet nauka języka węgierskiego – 24 listopada w Willi Decjusza rusza festiwal wielokulturowy „Kraków miejsce spotkań”.

„Media informacyjne, które łączą”, Jadwiga Andegaweńska – święta królowa Polski [UKR]

Fundacja Instytut Polska-Ukraina w ramach realizacji zadania publicznego pn.: „Media informacyjne, które łączą” opublikuje 28 tekstów dedykowanych obywatelom Ukrainy w kilku obszarach: praca, komunikacja miejska, informacja na temat działań miasta na rzecz obcokrajowców oraz historie i legendy związanych z Krakowem. Obecny poświecono Jadwidze Andegaweńskiej.

 

Świadczysz usługi noclegowe? Przeczytaj!

Świadczysz usługi noclegowe? Popularnie zwane są turystycznym najmem krótkoterminowym. Poniżej przedstawiamy skrótowo informacje dla właścicieli obiektów innych, niż hotele, motele, pensjonaty, kempingi, domy wycieczkowe, schroniska młodzieżowe i schroniska.

Zespół Kroke wystąpi w Centrum Kultury Żydowskiej

Już w niedzielę, 24 listopada, 26. rocznicę otwarcia będzie obchodzić Centrum Kultury Żydowskiej na krakowskim Kazimierzu. Z tej okazji w CKŻ odbędzie się wyjątkowy koncert. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Kroke. Początek o godz. 18.00.

Jesienna melancholia - jak sobie poradzić? [ENG/UKR/RUS]

Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie (ul. Batorego 2/28) zaprasza na sesję z psychologiem 16 listopada br. i udziału w rozmowach o tym, jak nie poddać się jesienno-zimowej melancholii, jak oprzeć się złemu nastroju, bo nikt nie jest ubezpieczony od tego, zwłaszcza gdy za oknem jest tak zimno i ponuro.
 

Festiwal Wielokulturowy/Multicultural Festiwal 2019!

Kraków tworzą ludzie, którzy w nim mieszkają. W tym roku w dniach od 24 listopada do 1 grudnia, Stowarzyszenie Willa Decjusza, wraz z partnerami zamieni Kraków w miejsce spotkań, gdzie uczestnicy festiwalu będą mieli okazje spojrzeć na Kraków z innej, wielokulturowej perspektywy.

Laureaci 16. Polskiej Nagrody im. Sérgio Vieira de Mello

Polska Nagroda im. Sérgio Vieira de Mello została ustanowiona z inicjatywy Stowarzyszenia Willa Decjusza w roku 2003. Przyznawana jest osobom i organizacjom pozarządowym za ich działania na rzecz pokojowego współistnienia i współdziałania społeczeństw, religii i kultur. W czwartek, 24 października odbyła się 16. ceremonia przyznania Nagrody, którą otrzymała Tamila Tasheva oraz Diecezjalne Centrum Praw Człowieka „Fray Juan de Larios” (CDDHFJ).

Projekt Wojewody Małopolskiego w ramach Funduszu Azylu Migracji i Integracji (FAMI) [ENG/UKR/RUS]

Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie rozpoczął realizację Projektu Wojewody Małopolskiego nr 15/10-2019/OG-FAMI dedykowanego obywatelom państw trzecich (opt), który obejmuje m. in. remont, przebudowę oraz kompleksową modernizację infrastruktury - pomieszczeń przeznaczonych do obsługi cudzoziemców w Krakowie i Nowym Sączu, a także utworzenie nowoczesnej strefy dla przedsiębiorców z Województwa Małopolskiego, zatrudniających cudzoziemców.

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia w mediach społecznościowych

Powstał oficjalny fanpage Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia – „Krakowski Generator Społeczny”.

POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
Newsletter
newsletter
Zapisz się