Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Filantrop Krakowa A.D. 2022

Doceńmy osoby z wielkim sercem, które nie zważając na przeciwności losu pomagają potrzebującym [UA]

2023-02-27

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia zaprasza do zgłaszania kandydatur do tytułu FILANTROP KRAKOWA A.D. 2022.

Департамент соціальної політики та охорони здоров’я запрошує подавати заявки на звання ФІЛАНТРОП КРАКОВА А.Д.2022.
Porozmawiajmy o Krakowie...

Porozmawiajmy o Krakowie... w dzielnicach I-VII. Zapraszamy na spotkania

2023-03-17

Zapraszamy na pierwsze spotkania dotyczące potrzeb i oczekiwań mieszkańców w ramach akcji „Porozmawiajmy o Krakowie... – w dzielnicach I–VII”. Najbliższe, przeznaczone dla mieszkańców dzielnicy I Stare Miasto, odbędzie się już 21 marca, o godz. 17.30, w magistracie przy pl. Wszystkich Świętych 3-4.

Punkt Informacyjno-Doradczy zaprasza na Dzień Otwarty 18 marca 2023

Punkt Informacyjno-Doradczy oraz infolinia w Wydziale Spraw Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie [UA]

2023-03-17

W ramach projektu Wojewody Małopolskiego „Małopolska otwarta”, Wydział Spraw Cudzoziemców oraz Wydział Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w partnerstwie z Województwem Małopolskim, zwiększają dostępność informacyjną i zakres wsparcia dla cudzoziemców. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (FAMI).

Nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym [UA]

2023-03-06

Od 1 marca weszła w życie nowelizacja Ustawy z dnia 13 stycznia 2023 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw.

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla dzieci, również obcokrajowców [UA/EN]

2023-03-01

W szpitalu im. Żeromskiego można bezpłatnie zaszczepić dzieci przeciw grypie. Program profilaktyki obejmuje dzieci mieszkające w Krakowie, w wieku od ukończenia 6. miesiąca do 5 lat. Ze szczepień mogą skorzystać także dzieci obcokrajowców, w tym obywateli Ukrainy.

Magazyn prowadzony przez Centrum Wielokulturowe

Zmiany w funkcjonowaniu magazynów z pomocą

2023-02-27

Od marca zmieniają się zasady i godziny pracy „Szafy Dobra” oraz magazynu przy al. Daszyńskiego 16, które działają z ramienia fundacji Internationaler Bund Polska – operatora Centrum Wielokulturowego przy współpracy z firmami, partnerami i wolontariuszami. Oba te miejsca pomogły wielu uchodźcom przybywającym do Krakowa.

Przesłanie Prezydenta Miasta Krakowa do Ukraińców

Przesłanie Prezydenta Miasta Krakowa do Ukraińców

2023-02-24

W rok po tragicznej w skutkach napaści Rosji na Ukrainę Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski wystosował odezwę do naszych ukraińskich przyjaciół.

Звернення президента міста Кракова до українців

Звернення президента міста Кракова до українців

2023-02-24

Рік після трагічного вторгнення Росії в Україну президент міста Кракова Яцек Майхровський звернувся до наших українських друзів.

Klaster Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22 - rezerwacja pomieszczeń

2023-02-22

W ramach swej działalności w lokalizacji ul. Zabłocie 22, Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa nieodpłatnie udostępnia pomieszczenia instytucjom realizującym zadania pożytku publicznego, organizacjom pozarządowym, grupom nieformalnym i inicjatywom społecznym.

Pomoc psychologiczna dla uchodźców z Ukrainy [UA]

2023-02-23

23 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Depresją. Depresja to zespół zaburzeń psychicznych, który może dotknąć każdego, w dowolnym wieku i pod każdą szerokością geograficzną. W 2022 roku w Polsce na depresję chorowało aż 4 mln osób. Według WHO, do roku 2030 depresja będzie najczęściej występującą chorobą na świecie.

23 лютого ми відзначали Всесвітній день боротьби з депресією. Депресія - це психічне захворювання, яке може вразити кожну людину, у будь-якому віці та з будь-якого місця на світі. У 2022 році в Польщі від депресії страждали аж 4 мільйони людей. За прогнозами ВООЗ, до 2030 року депресія стане найбільш поширеною хворобою у світі.

Znajdź