Komunikat archiwalny
Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie zaprasza szkoły do skorzystania z oferty edukacyjnej
Żydowskie Muzeum Galicja zaprasza na zajęcia edukacyjne poświęcone judaizmowi, kulturze żydowskiej, historii i Zagładzie Żydów, a także warsztaty antydyskryminacyjne.

Zajęcia mają formę warsztatów, lekcji muzealnych, prelekcji, wykładów lub zajęć w terenie. Zawsze dostosowane są do poziomu wiedzy i wieku uczestników. Prowadzone są w przyjaznej atmosferze, zachęcającej do dialogu i refleksji.
Zapraszamy na warsztaty antydyskryminacyjne:
- „Mind over media. Szkoła krytycznego myślenia” – warsztaty z medialnej propagandy.
Dla wielu ludzi media społecznościowe stały się obecnie narzędziem codziennej komunikacji oraz nierzadko także i źródłem wiedzy. Brak krytycznego podejścia do informacji publikowanych w Internecie sprawia, że coraz rzadziej spotykamy się z reakcją na treści nieprawdziwe czy wręcz nawołujące do nienawiści i przemocy. Jak więc bronić się przed medialną propagandą, rozpoznawać fake newsy oraz mowę nienawiści? Podczas warsztatów poznamy narzędzia do analizy i dekonstrukcji przekazów medialnych wypracowanych w programie „Mind Over Media. Szkoła krytycznego myślenia”. - Od stereotypu do dyskryminacji.
Celem warsztatów jest przekazanie podstawowej wiedzy na temat stereotypów i uprzedzeń oraz ich funkcjonowania, które często prowadzi do działań dyskryminacyjnych. - Między wolnością słowa, a mową nienawiści.
Celem warsztatów jest uświadomienie uczestnikom siły słowa oraz zwrócenie uwagi na ograniczenia dotyczące prawa do wolności słowa. W czasie pracy w grupach, uczestnicy zastanowią się nad odpowiedzialnym korzystaniem z wolności słowa z poszanowaniem praw i wolności innych ludzi. - Różnorodność – Tolerancja – Szacunek. Warsztat wielokulturowy.
Celem warsztatów jest ukazanie Polski na przestrzeni dziejów, jako kraju wielokulturowego, którego mieszkańcy czerpali z otaczającej ich różnorodności. Dzięki uczestnictwu w warsztatach uczniowie wzmocnią postawę tolerancji i szacunku w odniesieniu do mniejszości narodowych, etnicznych, religijnych i kulturowych.
szczegółowe informacje na stronie.
pokaż metkę
Osoba publikująca:
Sylwia Drożdż
Podmiot publikujący:
Otwarty Kraków
Data publikacji:
2019-02-13
Data aktualizacji:
2019-02-13