Wystawa fotografii DiverCityFrankfurt w MCK

Frankfurt wzbogacają ludzie ze wszystkich stron świata. Przywożą oni ze sobą różnorodne doświadczenia, umiejętności i własną kulturę, które sprawiają, że Frankfurt staje się miejscem atrakcyjnym i interesującym do życia. We Frankfurcie żyje 180 różnych narodowości, których przedstawiciele uosabiają nieskończoność różnorodności  kultury oraz są przykładem pokojowego, tolerancyjnego religijnego współistnienia. To oni są międzynarodową twarzą Frankfurtu.

Wystawa fotografii DiverCityFrankfurt w MCK
Fot. Wystawa DiverCity FFM

Urodzony w Tel Awiwie i żyjący we Frankfurcie fotograf Rafael Herlich towarzyszył mieszkańcom swojego miasta w ich codziennym życiu. Każde z jego ujęć opowiada inną historię i skłania do myślenia. Fotografie prezentują momenty, które gubią się w zgiełku dnia codziennego w naszym zglobalizowanym świecie, umykają nam lub pozostają po prostu niezauważone i skryte.

Na wystawie „DiverCity FFM” Rafael Herlich portretuje i przedstawia różnorodność mieszkańców Frankfurtu w różnych aspektach ich życia – zawodowym, religijnym, prywatnym - w czasie wolnym, na ulicach i skwerach tego miasta.

Rafael Herlich

Rafael Herlich urodził się w 1954 r. w Tel Awiwie.
Po ukończeniu swojej edukacji fotograficznej w 1975 r., przybył z Izraela do Frankfurtu nad Menem, gdzie do tej pory mieszka. Bardzo szybko odnalazł się w roli fotografa frankfurckiej sceny polityczno-kulturalnej. Z biegiem lat wyrobił sobie zawodową reputację jako kronikarz życia żydowskiego w Niemczech.   

Rafael Herlich wydał dotychczas sześć albumów fotograficznych. Swoje wystawy prezentuje w szkołach na terenie całych Niemiec, aby w ten sposób nauczać tolerancji i zachęcać uczniów do okazywania szacunku  różnym religiom.   

Wystawa zrealizowana w ramach partnerstwa miast Krakowa i Frankfurtu na Menem.

 

Międzynarodowe Centrum Kultury

11-30 września br., wtorek - niedziela w godz. 12.00-18.00

Wstęp wolny.

        

pokaż metkę
Osoba publikująca: Elżbieta Dobrzycka
Podmiot publikujący: Otwarty Kraków
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
Newsletter
newsletter
Zapisz się