Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć prowadzi akcję na rzecz dzieci.

Niedawno rozpoczął się nowy rok szkolny. Jednak nie wszystkie dzieci z radością oczekują tego momentu. Są też takie, które stresują się nowymi wyzwaniami, kolegami i szokiem kulturowym, na jaki mogą natrafić. Ułatwiajmy im start w przyszłość!

Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć prowadzi akcję na rzecz dzieci.
Fot. Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć

Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć oferuje bezpłatne wsparcie prawne dla osób z grup zagrożonych wykluczeniem społecznym i dyskryminacją, w tym osobom ubogim, ofiarom przemocy domowej, cudzoziemcom i uchodźcom.

Monitorujemy standardy przestrzegania praw człowieka w Polsce. Wizytujemy także Ośrodki dla Cudzoziemców. Wśród przebywających tam osób są także dzieci w wieku szkolnym i poniżej. Warunki w jakich przebywają, z reguły są niesprzyjające dla tak młodych dzieci i mogą mieć wpływ na ich psychikę w przyszłości. Marzymy, aby każde dziecko miało równe szanse i mogło prawidłowo się rozwijać uczestnicząc wspólnie z innymi w zajęciach szkolnych.
We współpracy z Ośrodkiem dla Cudzoziemców w Lininie postanowiliśmy zorganizować zbiórkę potrzebnych rzeczy. Przydatne są szeroko rozumiane materiały i pomoce szkolne dla dzieci. Jako Stowarzyszenie działające na rzecz praw człowieka chcielibyśmy przekazać podarunek dla tamtejszych dzieci tak, aby pomóc im wystartować z zapałem i motywacją w nowym roku szkolnym.

Mamy nadzieję, że wyrazicie zainteresowanie naszym pomysłem i dołączycie do naszej inicjatywy!

Wśród potrzebnych rzeczy znajdują się:

  • sprzęty sportowe dla dzieci i młodzieży np. piłki do siatkówki lub koszykówki, piłki nożnej, do badmingtona i inne,
  • artykuły plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat np. kredki, bloki kolorowe, wycinanki, plastelina, ciastolina i inne,
  • materiały i pomoce do pomieszczeń szkolnych oraz artykuły szkolne np. długopisy, zeszyty, kredki, ołówki, bloki i inne.


Ośrodek jako placówka wychowawcza i mieszkalna równocześnie, także potrzebuje wsparcia materialnego. W tej chwili najważniejsze są takie sprzęty jak:

  • głośnik JBL 20-30 wat,
  • radioodtwarzacz SONY (USB, CD, PILOT),
  • środki czystości do pomieszczeń, sprzętów kuchennych i łazienek,
  • mopy sznurkowe i wiadra,
  • nieelektryczne, tradycyjne czajniki.

Wszystkie upominki zbieramy w naszej siedzibie – Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć, ul. Krowoderska 11/7, 31-141 Kraków
Zachęcamy do dołączenia się do naszej zbiórki i prosimy o wsparcie naszej działalności.

Mile widziane są choćby najmniejsze datki rzeczowe.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Elżbieta Dobrzycka
Podmiot publikujący: Otwarty Kraków
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
Newsletter
newsletter
Zapisz się