Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Konkurs grantowy Polskie Miasta Ukrainie – Tajwański Fundusz Grantowy

Start konkursu grantowego Polskie Miasta Ukrainie – Tajwański Fundusz Grantowy

2024-04-10

9 kwietnia wystartował konkurs grantowy Polskie Miasta Ukrainie – Tajwański Fundusz Grantowy. Granty mają wspomóc polskie samorządy oraz organizacje pozarządowe w pokonywaniu barier w integracji Ukraińców przebywających w naszym kraju, ale też stworzenie odpowiednich warunków ewentualnego powrotu uchodźców do rodzinnych miejscowości. 

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia przedłuża termin zgłaszania kandydatur do tytułu FILANTROP KRAKOWA A.D. 2023 do 19 kwietnia 2024 r.

2024-04-02

Doceńmy osoby z wielkim sercem, które nie zważając na przeciwności losu pomagają potrzebującym.

Możliwości finansowania dla polskich NGOs - dotyczy działań związanych z uchodźcami [EN}

2024-03-28

Zapraszamy do zapoznania się dokumentem przygotowanym przez Międzyagencyjny Zespół UNHCR w Polsce, prezentującym listę potencjalnych źródeł finansowania - publikowanych regularnie lub doraźnie - związanych z kwestiami uchodźców, w celu wsparcia krajowych NGOsów i organizacji kierowanych przez uchodźców (RLO) w dostępie do źródeł finansowania. 

Centrum Wielokulturowe z nową siedzibą i ofertą dla mieszkańców

2024-03-01

1 marca została otwarta nowa siedziba Centrum Wielokulturowego i Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców. Jest to miejsce spotkań i integracji całej wielokulturowej społeczności Krakowa. W budynku na tętniącym życiem Zabłociu zarówno Polacy, jak i obcokrajowcy mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach kulinarnych, koncertach czy wieczorach zapoznawczych.

Polish Language Cafe w Centrum Wielokulturowym w Krakowie

Polish Language Cafe - ćwicz język polski w Centrum Wielokulturowym

2024-02-27

PL/ENG/UA/RU

Przepis na super przyjemną naukę języka:

Nalej sobie kawy lub herbaty

Dodaj szczyptę dobrego towarzystwa

I tyle wystarczy! Wpadnij do nas na Polish Language Cafe i poćwicz swój polski.

Chiński nowy rok w Centrum Wielokulturowym

Witamy Chiński Nowy Rok!

2024-02-17

PL/ ENG/ UA/ RU

Razem z Light and Love Home in Poland w czwartek (16.02) świętowaliśmy Chiński Nowy Rok z kreatywnością i tradycjami! Zebraliśmy się razem, aby stworzyć piękne świąteczne lampiony.

Nowy raport OWiM

2024-02-20

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym raportem przygotowanym w ramach Obserwatorium Wielokulturowości i Migracji (OWiM) pt. Imigranci ekonomiczni i przymusowi w Krakowie w 2023 roku.

Spotkanie partnerów Centrum Wielokulturowe w Krakowie

PL/ENG/UA/RU Pierwsze spotkanie Partnerów Centrum Wielokulturowego w Krakowie za nami!

2024-02-01

W środę 31 stycznia spotkaliśmy się w siedzibie Centrum by porozmawiać o planach, współpracach i nowych możliwościach, które daje nam przestrzeń na Zabłociu.

Otwarcie krakowskiego biura IOM

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) otworzyła biuro w Krakowie

2024-01-25

Szefowa Misji IOM Polska Lívia Styp-Rekowska oraz Zastępca Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Mateusz Płoskonka, dokonali wczoraj (24 stycznia br.) uroczystego otwarcia lokalnego biura organizacji, którego celem jest dalsze wspieranie migrantów, uchodźców, władz samorządowych i społeczeństwa obywatelskiego w regionie Małopolski i sąsiednich województw.

Pracownicy Centrum Wielokulturowego i Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców

Centrum Wielokulturowe i Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców teraz w nowej lokalizacji!

2024-01-15

Wraz z nowym rokiem, Miasto otworzyło nową przestrzeń dla międzynarodowej społeczności Krakowa. Centrum Wielokulturowe wraz z Punktem Informacyjnym dla Obcokrajowców - które na zlecenie Gminy Miejskiej Kraków prowadzą Fundacja Internationaler Bund Polska i Fundacja ZUSTRICZ - działa już w nowej lokalizacji. W nowoczesnym Klastrze Innowacji Społeczno-Gospodarczych na Zabłociu, oferuje jeszcze lepsze warunki dla tych, którzy szukają wsparcia i informacji.

Znajdź