Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Specjalistyczne porady w Punkcie Informacyjnym dla Obcokrajowców

2023-02-06

Harmonogram specjalistycznych porad w Punkcie Informacyjnym dla Obcokrajowców od 06.02 - 10.02.2023. Galeria Kazimierz, wejście od ul. Rzeźniczej.

Wystartowała kolejna edycja Akademii Asystentów Międzykulturowych

2023-02-06

W Krakowie trwają ferie zimowe. Asystenci międzykulturowi zatrudnieni w krakowskich szkołach  poświęcają ten czas na podnoszenie swoich kompetencji i kwalifikacji. Jest to możliwe za sprawą trzeciej edycji Akademii Asystentów Międzykulturowych. W całodniowych warsztatach i treningach prowadzonych między innymi przez ekspertów Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM) weźmie udział ponad 70 osób.

Środki dla NGO w trybie art. 19a na rok 2023

2023-02-01

Na podstawie uchwały nr C/2722/22 Rady Miasta Krakowa z 23 listopada 2022 r. w sprawie przyjęcia Programu Współpracy Gminy Miejskiej Kraków na rok 2023 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie zostały uruchomione fundusze na projekty zadań publicznych w trybie art. 19a wspomnianej ustawy dla organizacji pozarządowych.

Akcja testowania na HIV dla osób z Ukrainy oraz wolontariuszy i pracowników

2023-01-25

Dzięki wsparciu Stowarzyszenia Jeden Świat w Punkcie Recepcyjnym Stowarzyszenia Mudita w Krakowie (ul. Ujastek 7) odbędzie się bezpłatna akcja szybkiego testowania na HIV. Zadbaj o swoje zdrowie bezpiecznie, anonimowo i bezpłatnie!

Przed nami X jubileuszowa edycja budżetu obywatelskiego

2023-01-23

38 mln zł zaplanowano na projekty w ramach jubileuszowej X edycji budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy będą mogli składać swoje propozycje już od 1 lutego do 2 marca.

Nabór do prac w Bractwie Filantropii

2023-01-20

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia zaprasza środowiska prowadzące działalność charytatywną do zgłaszania kandydatek/kandydatów do prac w komisji Bractwa Filantropii. Zadaniem Bractwa będzie wyłonienie laureatów tytułu FILANTROP KRAKOWA A.D. 2022. Tytuł ten przyznawany jest corocznie osobom lub podmiotom szczególnie zaangażowanym w bezinteresowne niesienie pomocy potrzebującym mieszkańcom Krakowa.

Rusza III edycja Krakowskiego Archipelagu Kultury

2023-01-19

Teatr Ludowy i Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zapraszają pracowników instytucji kultury, animatorów, edukatorów, nauczycieli oraz freelancerów pracujących w sferze kultury do udziału w III edycji Krakowskiego Archipelagu Kultury. Tegoroczny program będzie realizowany pod hasłem „Kultura wtajemniczenia”.

Porozmawiajmy o Krakowie... w dzielnicach I-VII. Wypełnij ankietę!

2023-01-18

Zapraszamy do wypełnienia ankiety w ramach akcji „Porozmawiajmy o Krakowie... – w dzielnicach I-VII”. Anonimowy formularz skierowany jest do mieszkańców Starego Miasta, Grzegórzek, Prądnika Czerwonego, Prądnika Białego, Krowodrzy, Bronowic i Zwierzyńca. Jego celem jest spisanie potrzeb i pomysłów na rzecz poprawy jakości w ich najbliższym otoczeniu.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski trzyma rękawice bokserskie od Witalija Kliczki, które przekuje na licytację w ramach 31. finału  WOŚP.

Prezydent Krakowa przekazuje na WOŚP rękawice bokserskie Kliczki

2023-01-13

Zbliża się 31. finał WOŚP, a z nim tradycyjna już aukcja prosto z Krakowa. Licytowaliśmy fragment słynnego Szkieletora, replikę dzwonu Zygmunt, a w tym roku – czas na rękawice bokserskie od Witalija Kliczki! Ten symboliczny przedmiot, który na licytację przekaże prezydent Jacek Majchrowski, jest prezentem od mera Kijowa w podziękowaniu za pomoc, jaką krakowianie ofiarowali walczącej Ukrainie.

Granty Ambasady USA na projekty równościowe

Granty Ambasady USA na projekty równościowe

2023-01-13

Ambasada USA w Warszawie zaprasza do ubiegania się o fundusze na projekty wspierające potrzeby społeczności zmarginalizowanych w Polsce, w tym m.in.: osób niepełnosprawnych, uchodźców, członków społeczności LGBTQI+, członków społeczności romskiej, mniejszości religijnych i rasowych. W konkursie grantowym otwartym do 26 lutego 2023 roku można ubiegać się o dofinansowanie rzędu nawet 20 tys. USD.

Znajdź