Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Nowi ambasadorzy wielokulturowego Krakowa

2023-09-06

Działają na rzecz dialogu międzykulturowego, podejmują inicjatywy integrujące cudzoziemców, promują obyczaje i kulturę innych narodowości – mowa o laureatach Krakowskiego Ambasadora Wielokulturowości.

Harmonogram specjalistycznych porad w Punkcie Informacyjnym dla Obcokrajowców od 25.09-29.09

Harmonogram specjalistycznych porad w Punkcie Informacyjnym dla Obcokrajowców od 25.09-29.09

2023-09-25

Harmonogram specjalistycznych porad w Punkcie Informacyjnym dla Obcokrajowców od 25.09-29.09. Galeria Kazimierz, wejście od ul. Rzeźniczej. PL/UA/ENG/RU...

Uzyskanie pozwolenia na pracę w Polsce
Отримання дозволу на роботу в Польщі
Obtaining a work permit in Poland
Получение разрешения на работу в Польше

Jak uzyskać pozwolenie na pracę w Polsce?

2023-09-19

Podjęcie legalnej pracy w Polsce przez osoby spoza kraju wymaga uzyskania odpowiedniego pozwolenia. Przeczytaj nasz artykuł, żeby dowiedzieć się więcej. PL/UA/RU/ENG...

 

Warsztaty z języka angielskiego dla kobiet z Ukrainy [EN/UA]

2023-09-19

Fundacja One World-One Heart oraz Fundacja Air Liquide pragną zaprosić kobiety z Ukrainy, które w lutym 2022 roku musiały opuścić swój kraj w poszukiwaniu poczucia bezpieczeństwa w innym, spokojniejszym miejscu, na wyjątkowy kurs języka angielskiego.

Zdjęcie z pierwszych zajęć j. polskiego dla bloku wschodniego.

Kurs języka polskiego dla osób z bloku wschodniego

2023-09-13

Rozpoczął się kurs języka polskiego dla osób z bloku wschodniego. Kurs jest organizowany nieodpłatnie przez Fundację ZUSTRICZ, w ramach projektu Centrum Wielokulturowego i jest współfinansowany ze środków miasta Krakowa.

David McGirr na tle zieleni

Krakow Expats Directory: wywiad z Davidem McGirrem, szkockim fotografem i promotorem wielokulturowości w Krakowie

2023-09-13

"Co warto wiedzieć o Krakowie? To fantastyczne miasto, otwarte i gościnne, niezwykle bezpieczne dla obcokrajowców." - David McGirr.

Z przyjemnością przedstawiamy wam najnowszy wywiad z naszym partnerem z Kraków Expats Directory, Davidem McGirrem. Chcecie dowiedzieć się, co sprowadziło szkockiego fotografa do Polski? Czym się tu zajmuje i jakie ma refleksje na temat magicznego Krakowa oraz naszego Centrum? 

Wywiad z Davidem jest szóstym z cyklu wywiadów z partnerami Centrum Wielokulturowego. 

Testy na HIV – bezpłatnie, anonimowo, bez skierowania, dla każdego mieszkańca Krakowa [PL/EN/UA]

2023-09-11

Okres powakacyjny sprzyja wzrostowi liczby zakażeń wirusem HIV. Miasto Kraków zaprasza na testy w kierunku HIV. Test można wykonać już  6 tygodni po ryzykownej sytuacji – bezpłatnie, anonimowo i bez skierowania, w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym na pl. Szczepańskim 3 w Krakowie.

„Migrant Women Empowerment” międzynarodowy projekt Fundacji One World-One Heart

2023-09-08

Fundacja One World-One Heart, której celem jest wspieranie różnorodności i integracji, zbliża się do końca 18-miesięcznego projektu współfinansowanego przez program Unii Europejskiej Erasmus+, zatytułowanego "Wzmocnienie pozycji kobiet migrantek" (Migrant Women Empowerment).

Nowa Huta nasza EUROPA – warsztaty dla młodzieży szkolnej w wieku 15-18 lat [PL/UA]

2023-09-07

Masz 15-18 lat? Mieszkasz w Nowej Hucie? Weź udział w warsztatach Nowa Huta nasza EUROPA. /

Тобі 15-18 років? Ти живеш в Новій Гуті? Приймай участь у семінарах Нова Гута наша Європа.

Dzień Otwarty Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców w Krakowie - grafika promocyjna. Na grafice data i miejsce wydarzenia oraz dwie osoby - konsultantki Punktu.

Dzień otwarty Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców w Krakowie

2023-09-06

15 września (piątek) zapraszamy na Dzień Otwarty Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców, który prowadzi fundacja Internationaler Bund Polska, do siedziby Punktu w Galerii Kazimierz, na ulicy Podgórskiej 34 (wejście od ulicy Rzeźniczej).

W ramach wydarzenia zapraszamy na dyżury specjalistów m.in z takich instytucji jak Wojewódzki Urząd Pracy (WUP), Państwowa Inspekcja Pracy, Grodzki Urząd Pracy (GUP) i Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM), Polski Czerwony Krzyż (PCK), Stowarzyszenie Mudita, a także dyżury prawnicze z prawnikami Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć (CPPHN).

Znajdź