Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Podwójnie wykluczeni/one. Poradnik na czas pandemii [ENG/UKR/RUS]

W związku z trwającą pandemią COVID - 19, Rada ds. Równego Traktowania przygotowała specjalny poradnik dedykowany grupom narażonym na wykluczenie, osobom z niepełnosprawnościami, osobom doświadczającym przemocy, LGBT + oraz obcokrajowcom i obcokrajowczyniom.

Fot. OTWARTY KRAKÓW<br/>OPEN KRAKOW
OTWARTY KRAKÓW
OPEN KRAKOW

W czasach pandemii COVID - 19, każdy z nas przeżywa trudny czas. Poczucie strachu, zagrożenia, stres związany ze zdrowiem, pracą i finansami towarzyszą nam każdego dnia.

Wielu osobom uczucie osamotnienia, wykluczenia i izolacji nie jest obce, bo jako przedstawiciele mniejszości narażonych na wykluczenie doświadczali/ły tego niestety także przed koronawirusem. Z tego względu, ostatni czas może być tym bardziej trudny, kiedy często utracone zostało bezpośrednie wsparcie społeczności, przyjaciół i przyjaciółek oraz środowisk. Rada ds. Równego Traktowania działa na rzecz miasta otwartego, wolnego od dyskryminacji i nietolerancji, miasta, gdzie każdy czuje się u siebie.

Dlatego, chcąc zadbać o to, by nikt nie czuł, że pozostał bez wsparcia w tym ciężkim okresie, Rada przygotowała specjalny poradnik na czas pandemii, o pomocy dedykowanej dla grup narażonych na wykluczenie, dla osób z niepełnosprawnością, dla osób doświadczających przemocy, dla osób LGBT + oraz dla obcokrajowców i obcokrajowczyń, gdzie zebrane zostały wszystkie kluczowe informacje, porady, numery telefonów i publikacje, które mogą się przydać w pandemicznej rzeczywistości.

Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem w wersjach językowych: POLSKIEJ , ANGIELSKIEJ, UKRAIŃSKIEJ oraz ROSYJSKIEJ, a także w wersji dla osób niewidomych i słabowidzących.

POL
PDF

ENG
PDF

UKR
PDF

RUS
PDF

Poradnik w wersji dla osób niewidomych i słabowidzących.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Sylwia Drożdż
Podmiot publikujący: Otwarty Kraków
Data publikacji: 2020-05-06
Data aktualizacji: 2020-07-01
Powrót
Znajdź komunikat