Sobota informacyjna dla cudzoziemców

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie w wybrane soboty jest czynny, by ułatwić Małopolanom załatwianie spraw. Tak było na przykład 25 lipca, kiedy w Wydziale Spraw Cudzoziemców odbył się dzień informacyjny dla cudzoziemców oraz ich pełnomocników i pracodawców.
 

Sobota informacyjna dla cudzoziemców
Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Zainteresowani mogli uzyskać kompleksową informację m.in. dotyczącą statusu postępowania oraz indywidualną pomoc w przygotowaniu aplikacji niezbędnej do otrzymania karty pobytu czy zezwolenia na pracę. Do dyspozycji klientów przez cały dzień pozostawali konsultanci infolinii „info.opt” działający w ramach projektu Wojewody Małopolskiego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji „I 3 – Infrastruktura, Innowacje, Informacje. Projekt dedykowany Obywatelom Państw Trzecich”. Konsultanci wyjaśniali także obcokrajowcom, na jakich zasadach mogą aktualnie przebywać w Polsce, uwzględniając sytuację epidemiczną. Dzień otwarty cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

W Małopolsce od kilku lat utrzymuje się wysoka liczba cudzoziemców składających wnioski w sprawach legalizacji pobytu i pracy. W związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 urząd przyjmuje klientów z zachowaniem odpowiednich zasad sanitarnych (konieczna jest wcześniejsza rezerwacja wizyty i zachowanie środków ostrożności).

W pierwszym półroczu 2020 r. z wnioskami o prawo pobytu w Małopolsce wystąpiła rekordowa liczba obywateli państw trzecich.

W drugiej połowie sierpnia planowana jest kolejna sobota informacyjna w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie. O jej szczegółach urząd będzie informować na stronach FB: https://www.facebook.com/muwkrakow/

Zachęcamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.

 

pokaż metkę
Autor: Wydział Spraw Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie
Osoba publikująca: Sylwia Drożdż
Podmiot publikujący: Otwarty Kraków
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
Newsletter
newsletter
Zapisz się