Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kampania społeczna „Razem w sieci, razem w Polsce”

Fundacja „Nasz wybór” wraz z Facebookiem zorganizowała kampanię społeczną „Razem w sieci, razem w Polsce”, która ma na celu wspieranie więzi społecznych pomiędzy Ukraińcami i Polakami oraz ukazanie, jak ważne jest wzajemnie zrozumienie i dialog.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

W ramach kampanii organizatorzy prezentują kilka historii przedstawicieli społeczności ukraińskiej w Polsce. Chcą pokazać, jak duży wkład wnosi ona w gospodarczy, społeczny i kulturalny rozwój Polski. Do kampanii zaangażowano osoby pochodzące z Ukrainy, które swoją działalnością społeczną, artystyczną i biznesową starają się łączyć dwa narody, tym samym przyczyniając się do budowania otwartego i życzliwego społeczeństwa.

Organizatorom kampanii zależy na podkreśleniu pozytywnego wpływu ukraińskiej wspólnoty na życie społeczno-gospodarczego w wielu regionach Polski, dlatego do współpracy przy projekcie zaproszono prezydentów największych polskich miast, takich jak Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Warszawa i Wrocław. 

Wierzymy, że ta wyjątkowa inicjatywa pokaże, że nawet małe i proste działania mają duże znaczenie dla kształtowania więzi społecznych, które z kolei przyczyniają się do budowania różnorodnej i tolerancyjnej wspólnoty. Być może historie bohaterów kampanii staną się inspirującymi przykładami prospołecznego zaangażowania i wzmocnią relacje pomiędzy Ukraińcami i Polakami.

Zachęcamy do poznania się z kampanią „Razem w sieci, razem w Polsce”. Wszystkie animacje przedstawiające działalność bohaterów znajdują się na profilu fundacji na Facebooku.

pokaż metkę
Autor: www.krakow.pl
Osoba publikująca: Sylwia Drożdż
Podmiot publikujący: Otwarty Kraków
Data publikacji: 2021-04-05
Data aktualizacji: 2021-04-05
Powrót
Znajdź komunikat