Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Metoda Teatru Forum w procesach integracyjnych i działaniach antydyskryminacyjnych

Fundacja Kurdybanek serdecznie zaprasza na SEMINARIUM online pt. „Metoda Teatru Forum w procesach integracyjnych i działaniach antydyskryminacyjnych” z pokazem dwóch spektakli Teatru Forum (debata forum na żywo). Celem spotkania jest przybliżenie metody Teatru Forum jako atrakcyjnej formuły do pracy z grupami młodzieżowymi w obszarze przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na pochodzenie.

Metoda Teatru Forum w procesach integracyjnych i działaniach antydyskryminacyjnych
Fot. Fundacja Inicjatyw Twórczych i Społeczno-Edukacyjnych KURDYBANEK

Termin: 27 sierpień 2022 r. (sobota)
Godzina: 14:00 - 18:30
Miejsce: Transmisja na żywo przez platformę Microsoft Teams

Udział jest bezpłatny.
Zapisać można się wypełniając formularz:
https://tiny.pl/9z2mm

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Zmiana zaczyna się od pojedynczego człowieka”, którego celem jest wspieranie integracji wielonarodowościowych środowisk, w szczególności takich, w których obecne są dzieci i młodzież migranckie i uchodźcze z Ukrainy oraz przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na pochodzenie. 

Więcej informacji o projekcie na stronie: https://www.kurdybanek.com/projekty/zmiana-zaczyna-sie/

W programie seminarium:

  • Prezentacja założeń projektu „Zmiana zaczyna się od pojedynczego człowieka”.
  • Sesja forum, w tym:
    • Prezentacja dwóch spektakli Teatru Forum: „Kabel” i „Akcent”.
    • Debata z możliwością interaktywnego udziału widzów (interwencje i dyskusja) w wybranym przez nich spektaklu.
  • Dyskusja i panel ekspercki na temat wykorzystania Teatru Forum jako metody wspierającej pracę z młodzieżą w obszarze dyskryminacji ze względu na pochodzenie,  inicjowanie i zarządzanie procesem integracji, praca w zróżnicowanym kulturowo   środowisku.

O spektaklach

Spektakl 𝗔𝗞𝗖𝗘𝗡𝗧 opowiada historię uczennicy o imieniu Jessica, która przeprowadza się razem z rodzicami z USA do Polski. Odczuwa dużą niepewność, ale też dużą nadzieja. To ma być ostatnia zmiana szkoły. Co ją spotka w polskim liceum? Jak odnajdzie się w nowej rzeczywistości? Jaki stosunek będą mieli do niej nowo poznani rówieśnicy? Jak sobie z tym poradzi Jessica?

Spektakl 𝗞𝗔𝗕𝗘𝗟 to historia Weroniki, uczennicy klasy I warszawskiego liceum, która wraz z rodzicami przeprowadziła się z Piaseczna do Warszawy. Weronika chce mieć koleżanki, kolegów, uczyć się, ale również angażować się w różne akcje społeczne, jak ostatnio: w pomoc dla Ukrainy. Czasami jednak pomaganie innym, czy stawanie w obronie innych może prowadzić do konfliktu czy opresji. Jak odnajdzie się w tym Weronika?

Eksperci

Joanna Grzymała-Moszczyńska, doktor psychologii, trenerka antydyskryminacyjna, Instytut Psychologii UJ, 

Aleksandra Zapolska, założycielka Fundacja Zustricz, 

Aldona Żejmo-Kudelska, certyfikowana trenerka i superwizorka dramy, Drama Way, Nauczycielka Kolegium Europejskiego w Krakowie, Uczeń Kolegium Europejskiego w Krakowie.

Prowadzące

Anna Ćwiklińska, psycholożka, arteterapeutka, psychoterapeutka, trenerka, członkini zarządu Fundacji Kurdybanek

Wioletta Szuba, certyfikowana trenerka dramy, arteterapeutka, członkini zarządu Fundacji Kurdybanek

Czym jest Teatr Forum?

Teatr Forum to interaktywna formuła teatru społecznego stworzona  przez Augusto Boala, brazylijskiego reżysera i aktywistę. Spektakl TF porusza problemy konkretnych grup społecznych, nazywa zjawiska i sytuacje społeczne, stawia pytania, otwiera pole do dyskusji, zmienia się w debatę angażującą wszystkich uczestników, widzów i aktorów, na temat przedstawiony w spektaklu. 

O Fundacji Kurdybanek

Jesteśmy organizacją prospołeczną. Od wielu lat wspieramy w rozwoju różne środowiska, tworzymy przestrzeń do dialogu i inicjujemy zmiany społeczne.


Działanie sfinansowane z dotacji programu Program Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Partnerzy: Klub Ukraiński w Krakowie - Fundacja Zustricz, Instytut Psychologii UJ, Kraków PL

pokaż metkę
Osoba publikująca: Wiktor Hunek
Podmiot publikujący: Otwarty Kraków
Data publikacji: 2022-06-29
Data aktualizacji: 2022-06-29
Powrót
Znajdź