Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Przesłanie Prezydenta Miasta Krakowa do Ukraińców

W rok po tragicznej w skutkach napaści Rosji na Ukrainę Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski wystosował odezwę do naszych ukraińskich przyjaciół.

Przesłanie Prezydenta Miasta Krakowa do Ukraińców
Fot. OTWARTY KRAKÓW
OPEN KRAKOW

 

Drodzy Przyjaciele Ukraińcy! Za nami rok tragicznych wydarzeń.

Rok wojny, którą Rosja wypowiedziała Ukrainie, ale nie tylko Ukrainie, lecz także całej cywilizowanej społeczności. To rok, w którym pokazaliście swoje bohaterstwo, swoją determinację, swoje poczucie godności, swoje poczucie bycia Narodem – Narodem spójnym.  Wasza walka – ta zarówno militarna, jak i dyplomatyczna – przynosi efekty.

Rosja podeptała wszelkie prawa, które są podstawą naszej cywilizacji: wolność, równość, ale także prawo do samostanowienia. To, co się w tej chwili dzieje, jest kwestią naprawdę niewyobrażalną. Naprawdę nikt nie sądził, że w XXI wieku, w środku Europy, może toczyć się wojna.

Mamy na terenie Krakowa bardzo wielu uchodźców ukraińskich. Patrzę na ich smutek, na ich troskę o przyszłość. Słuchamy także naszych przyjaciół ze Lwowa, Kijowa i innych miast – nie tylko tych partnerskich. Staramy się pomóc im tam i staramy się pomóc tym, którzy są tutaj.

Proszę Państwa, mówię do Państwa ze Skweru Wolnej Ukrainy. Skweru, który powstał w centrum miasta Krakowa. Skweru, który ma przypominać na zawsze bohaterską walkę Narodu Ukraińskiego.

Życzę, aby ta wojna jak najwcześniej się skończyła i aby przyniosła zwycięstwo Ukrainie.

Sława Ukrainie!

pokaż metkę
Autor: www.krakow.pl/otwarty_na_swiat
Osoba publikująca: Sylwia Drożdż
Podmiot publikujący: Otwarty Kraków
Data publikacji: 2023-02-24
Data aktualizacji: 2023-02-24
Powrót
Znajdź