Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Fundacja Jaw Dikh prowadzi badanie społeczne pod tytułem: „Doświadczenia i formy mobilizacji Romów i nie-Romów wspierających uchodźców romskich”

Na prośbę organizacji prosimy o podzielenie się doświadczeniami i opiniami osób które w jakikolwiek sposób wspierały bądź nadal wspierają ukraińskich Romów, migrantów przymusowych, którzy pojawili się na terenie Polski w wyniku pełnowymiarowej agresji Rosji na Ukrainę.

Fot. Fundacja Jaw Dikh

Link do ankiety: https://fundacjajawdikh.webankieta.pl/

Celem badań jest zebranie doświadczeń osób wspierających tę grupę uchodźców oraz poznanie najważniejsze wyzwań w tej pracy i w świadczeniu dalszego wsparcia. Ponadto organizatorzy badań chcą przyjrzeć się mobilizacji i sprawczości polskich Romów, wolontariuszy, instytucji i osób wspierających ukraińskich Uchodźców, wierząc, że pozyskane informacje będą  przydatne w dalszej pracy.

Ankieta jest anonimowa, to znaczy, że odpowiedzi są przeznaczone tylko dla osób prowadzących badania.

Na końcu ankiety jest pytanie: "Czy zgadzasz się na kontakt w celu odbycia pogłębionej rozmowy na temat wsparcia ukraińskich Romów, migrantów przymusowych", tu jest przestrzeń na to żeby z osobą przeprowadzić dokładniejszy wywiad i jeżeli osoba wyrazi taką wolę i zgodę będzie wymieniona jako rozmówca w raporcie, który będzie podsumowaniem badania. Raport będzie sporządzony w języku angielskim i polskim oraz szeroko rozpowszechniony. 

 

pokaż metkę
Autor: Fundacja Jaw Dikh
Osoba publikująca: Sylwia Drożdż
Podmiot publikujący: Otwarty Kraków
Data publikacji: 2023-10-20
Data aktualizacji: 2023-10-20
Powrót
Znajdź