Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zapraszamy na „Szkołę otwartą dla wszystkich”

Zapraszamy nauczycielki i nauczycieli krakowskich szkół na cykl webinarów dotyczących pracy z uczennicami i uczniami oraz rozpoznawania ich potrzeb psychofizycznych w dzisiejszych, trudnych czasach. Spotkania będą okazją do zapoznania się z założeniami edukacji równościowej w szkole oraz publikacją dotyczącą zapobiegania dyskryminacji i mowie nienawiści.

 

Zaproszenie na cykl webinarów dotyczących pracy z uczennicami i uczniami
Fot. materiały prasowe

Współorganizatorami webinaru są Wydział Edukacji we współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia oraz Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3. Realizatorem szkoleń online jest Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli Instytut Nauki Lektikon.

Pierwsze spotkanie inaugurujące cykl, zatytułowane "Różnorodność i neuroróżnorodność", odbędzie się 23 listopada 2023 roku od godz. 16.30 w formule online na platformie livewebinar i będzie okazją do przedstawienia założeń polityki równościowej w szkole.

Podczas drugiego spotkania - planowanego na 14 grudnia 2023 – zaprezentowany zostanie podręcznik adresowany do osób pracujących z młodzieżą i dziećmi w środowisku szkolnym (edukacja formalna) i poza nim (edukacja pozaformalna), a następnie warsztaty stacjonarne przygotowane przez Autorki i Autorów poszczególnych rozdziałów.

Podczas webinarów wykłady wprowadzające wygłoszą wybitni specjaliści w tej tematyce. Webinary są skierowane także do dyrektorek i dyrektorów i innych osób pracujących z dziećmi i młodzieżą w jednostkach oświatowych Krakowa.

Zapisy na wydarzenia dostępne są poprzez formularz na stronie lektikon.pl.


Cykl webinarów finansowany jest ze środków Urzędu Miasta Krakowa w ramach procesowego wspomagania szkół i przedszkoli, realizowanego przez samorządowe poradnie psychologiczno-pedagogiczne.

pokaż metkę
Autor: rownosc.krakow.pl
Osoba publikująca: Sylwia Drożdż
Podmiot publikujący: Otwarty Kraków
Data publikacji: 2023-11-17
Data aktualizacji: 2023-11-17
Powrót
Znajdź