Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Konkurs na projekty dotyczące bezpieczeństwa

The Office of Alumni Affairs w Departamencie Stanu ogłosił Alumni Engagement Innovation Fund (AEIF), w ramach którego byli uczestnicy programów wymiany finansowanych przez rząd USA (takich jak Fulbright, IVLP i innych) mogą ubiegać się o fundusze na swoje projekty.  O te fundusze można ubiegać się za pośrednictwem ambasady USA. Ze względu na to, że w tym roku Polska obchodzi 25. rocznicę przystąpienia do NATO, a NATO 75. rocznicę istnienia, Ambasada USA w Warszawie postanowiła zawęzić tematykę AEIF do bezpieczeństwa (security).

Rysunek na ciemnoniebieskim tle przedstawiający flagę USA i Statuę Wolności oraz napis: Konkurs Departamentu Stanu USA
Fot. Pixabay

Organizator zaprasza do zgłaszania pomysłów na projekty związane z tematyką bezpieczeństwa, w tym edukujących o korzyściach płynących z sojuszu polsko-amerykańskiego w zakresie bezpieczeństwa, sojuszu NATO i innych.

Maksymalna kwota, którą można otrzymać to 25 tys. USD.

W projekt musi być zaangażowanych co najmniej 2 byłych uczestników programów wymiany finansowanych przez rząd amerykański.

Preferowane będą projekty kierowane do młodzieży (uczniów szkół średnich i uczelni wyższych) oraz tzw. „young professionals” (wiek 25-34 lat).

Na tym etapie zainteresowani udziałem w konkursie proszeni są jedynie o przedstawienie pomysłu na projekt w mailu wg instrukcji zamieszczonej poniżej. Z nadesłanych propozycji organizator wybierze te, które wspólnie z autorami pomysłów przekształci w finalny wniosek grantowy, który zostanie złożony w Departamencie Stanu.

Wstępne zarysy projektów należy przesyłać pocztą e-mail do 29 lutego 2024 r. na adres polakmx@state.gov Wiadomość powinna zawierać następujące informacje:

 1. tytuł projektu;
 2. 3-4 zdania opisu, na czym polega projekt;
 3. cele projektu;
 4. odbiorcy projektu, w tym ile osób skorzysta z projektu;
 5. czy ogólnopolski (ew. międzynarodowy), czy lokalny;
 6. przybliżona kwota budżetu;
 7. przybliżony termin realizacji.

W temacie wiadomości należy wpisać imię i nazwisko oraz AEIF2024 proposal.

Ważne daty:

 • Do 29 lutego – termin przesłania propozycji projektów pocztą e-mail.
 • 6-14 marca – dopracowanie szczegółów i budżetu projektu wybranego przez ambasadę, wspólna praca nad pisaniem wniosku grantowego.
 • 15 marca – złożenie wniosku grantowego.
 • 15 maja – decyzja Departamentu Stanu.
 • W związku z harmonogramem AEIF realizacja projektu może się zacząć najwcześniej w lipcu 2024 r. Standardowy czas realizacji projektu to rok lub krócej.

Dodatkowe pytania można kierować na adres: polakmx@state.gov Organizator zachęca do kontaktu telefonicznego po wcześniejszym umówieniu terminu e-mailem.

Organizator zaprasza też do zapoznania się z innymi konkursami grantowymi, które obecnie oferuje Ambasada USA w Warszawie, dostępnymi pod adresem: https://pl.usembassy.gov/education-culture/grants/ .
 

pokaż metkę
Autor: za: obywatelski.krakow.pl
Osoba publikująca: Sylwia Drożdż
Podmiot publikujący: Otwarty Kraków
Data publikacji: 2024-02-20
Data aktualizacji: 2024-02-20
Powrót
Znajdź