Działania na rzecz współpracy międzysektorowej. Współpraca, która zmienia Kraków.
Krakowskie Forum Organizacji Społecznych KraFOS przypomina o wydarzeniach organizowanych w ramach projektu „Działania na rzecz współpracy międzysektorowej”.
Informacje Krakowskiego Forum Organizacji Społecznych KraFOS.
Projekt „DZIAŁANIA NA RZECZ WSPÓŁPRACY MIĘDZYSEKTOROWEJ” to inicjatywa, która ma na celu integrację organizacji pozarządowych, biznesu, sektora nauki i administracji publicznej. Dzięki wspólnej pracy nad wyzwaniami, które dotyczą mieszkańców Krakowa, dążymy do tworzenia długotrwałych relacji, wzajemnej inspiracji oraz wymiany doświadczeń. Wierzymy, że działając razem, możemy skutecznie odpowiadać na potrzeby społeczności, a także zwiększać nasz wpływ na pozytywne zmiany w mieście.
Zadanie publiczne finansowane ze środków Miasta Krakowa.
Informacje ogólne o projekcie
Projekt „Działania na rzecz współpracy międzysektorowej” powstał w odpowiedzi na rosnącą potrzebę lepszej integracji różnych środowisk, których współdziałanie może skutecznie odpowiadać na potrzeby mieszkańców Krakowa. Nasza inicjatywa ma na celu budowanie trwałych partnerstw opartych na wymianie doświadczeń, wiedzy oraz zasobów.
Kto może skorzystać z naszej inicjatywy?
Projekt skierowany jest do organizacji i instytucji działających na rzecz mieszkańców Krakowa. Zapraszamy:
- Organizacje pozarządowe i grupy nieformalne zainteresowane budowaniem relacji z innymi sektorami.
- Przedsiębiorstwa chcące angażować się w działania społeczne i współpracować na rzecz lokalnej społeczności.
- Sektor naukowy – instytucje edukacyjne i badawcze pragnące dzielić się wiedzą i wspierać inicjatywy społeczne.
- Administracja publiczna – instytucje lokalne, które chcą rozwijać dialog społeczny i wspierać inicjatywy oddolne.
Cele projektu
Celem projektu jest budowanie relacji międzysektorowych – wspieranie współpracy między organizacjami pozarządowymi, biznesem, nauką i administracją publiczną.
Promujemy synergię i wymianę zasobów, tworzymy przestrzeń do dzielenia się wiedzą, doświadczeniem i zasobami, co przyczyni się do większej efektywności lokalnych działań.
Wspieramy inicjowanie innowacyjnych projektów społecznych oraz Inspirowanie do tworzenia wspólnych inicjatyw, które odpowiadają na realne potrzeby mieszkańców.
Edukujemy i podnosimy świadomość poprzez promowanie współpracy międzysektorowej jako narzędzia zmiany społecznej.
Kluczowe działania w ramach projektu
1. Spotkania networkingowe
Za nami pierwsze spotkanie networkingowe już za nami, przed nami kolejne dwa spotkania, które zgromadzą przedstawicieli NGO, biznesu, nauki i administracji publicznej, pozwalając na wymianę doświadczeń i budowanie relacji:
- 21 listopada 2024 r. – godz. 09.00 (rejestracja: https://forms.gle/YSeFiXMzrTJANJWp6)
- 25 listopada 2024 r. –godz. 16:00 (rejestracja: https://forms.gle/AAKGsCpZWjeXMtX96)
Spotkania odbędą się w Centrum Obywatelskim – ul. Reymonta 20 w Krakowie (ul. Reymonta 20 (budynek Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana).
2. Konferencja „Festiwal Współpracy”
Kulminacyjnym wydarzeniem projektu będzie konferencja zaplanowana na 28 listopada 2024 r. o godz. 9:00. To wyjątkowa okazja do wysłuchania inspirujących prelekcji, udziału w panelach dyskusyjnych oraz networkingu. Konferencja zgromadzi liderów i ekspertów z różnych sektorów, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i dobrymi praktykami.
Rejestracja udziału w konferencji: https://forms.gle/LsFVaJorEYF273TK8
3. Wywiady z przedstawicielami różnych sektorów
Przeprowadziliśmy serię wywiadów z liderami organizacji pozarządowych, przedsiębiorcami, naukowcami oraz przedstawicielami administracji publicznej. Rozmowy te pozwoliły zidentyfikować kluczowe wyzwania i potrzeby w zakresie współpracy międzysektorowej, a także podkreślić dobre praktyki i inspirujące historie.
4. Poradnik współpracy międzysektorowej
Już niebawem opublikujemy Poradnik współpracy międzysektorowej, który będzie dostępny na stronie projektu. Publikacja ta stanowić będzie praktyczne kompendium wiedzy, narzędzi oraz wskazówek dla wszystkich, którzy chcą efektywnie współpracować na rzecz lokalnych społeczności. Zebraliśmy w nim doświadczenia oraz wnioski z przeprowadzonych wywiadów, aby dostarczyć czytelnikom inspiracji i konkretnych rozwiązań.
Wartość dodana projektu
Projekt "Działania na rzecz współpracy międzysektorowej" wnosi konkretne korzyści dla lokalnych społeczności w Krakowie, takie jak:
- Zwiększona efektywność NGO: Poprzez dostęp do nowych zasobów i partnerów.
- Innowacyjne rozwiązania społeczne: Dzięki synergii wiedzy i doświadczeń z różnych sektorów.
- Budowanie zaufania: Wzmacnianie więzi między organizacjami i instytucjami.
- Inspiracja do działania: Pokazywanie dobrych praktyk, które mogą być powielane w innych lokalizacjach.
Więcej informacji na stronie projektu: www.dzialajrazem.pl