Centrum Wielokulturowe rozwiń menu

Centrum Wielokulturowe rozwiń

Punkt Informacyjny dla Cudzoziemców rozwiń

Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie

Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie działa w ramach Centrum Wielokulturowego. W Punkcie każdy obcokrajowiec może uzyskać informacje dotyczące m.in. warunków legalnego osiedlania się w Polsce, procedury otrzymania ochrony, reguły otrzymania ubezpieczenia społecznego oraz zdrowotnego. Oferujemy także porady prawne, wsparcie psychologiczne, wsparcie zawodowe, a także pomoc w dopełnieniu procedur związanych z edukacją dzieci i młodzieży. Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców informuje oraz na bieżąco monitoruje sytuację obcokrajowców w Krakowie i w Polsce.

Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców
Punkt Informacyjny dla Obckokrajowców w Krakowie

W związku z trwającą wojną w Ukrainie Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie od 24 lutego br. skierowało swoje działania przede wszystkim na rzecz uciekającej przed wojną społeczności ukraińskiej. Ale pragniemy przypomnieć, że nasz Punkt dalej działa dla wszystkich cudzoziemców, którzy mieszkają lub przebywają w Krakowie.

W związku z trwającą wojną w Ukrainie Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie od 24 lutego br. skierował swoje działania przede wszystkim na rzecz uciekającej przed wojną społeczności ukraińskiej. Pragniemy jednak przypomnieć i podkreślić, że nasz Punkt dalej działa dla wszystkich cudzoziemców, którzy mieszkają lub przebywają czasowo w Krakowie.

Od 4 maja bieżącego roku Punkt Informacyjny działa od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 – 19.00 udzielając informacji i porad.

Niedziela nieczynne.

Zapraszamy Państwa również do dodatkowego biura Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców, który mieści się w budynku Galerii Kazimierz. Wejście znajduje się od strony ul. Rzeźniczej, lokal po prawej stronie, na parterze.

Porady psychologiczne

Jeśli chcą Państwo skorzystać z darmowej porady psychologa, prosimy o telefon (786 674 005), od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 18.00.

Porad psychologicznych udziela fundacja polsko-ukraińska „ZUSTRICZ”, która jest głównym partnerem Centrum Wielokulturowego.

Informujemy, że przy Centrum Wielokulturowym, operatorem, którego jest Fundacja Internationaler Bund Polska wraz z partnerem Fundacja „ZUSTRICZ” oraz organizacjami współpracującymi: Salam Lab, Centrum Pomocy Prawnej Im. Haliny Nieć, UAinKRAKOW, Kraków EXPATS DIRECTORY, Instytut Kultury Willa Decjusza, przy al. Ignacego Daszyńskiego 16, działa magazyn pomocowy dla osób, które znalazły się w Krakowie na skutek konfliktu wojennego w Ukrainie.

Godziny pracy magazynu przy Al. Daszyńskiego 16: poniedziałek-wtorek 10.00-16.00

W magazynie przyjmowane i wydawane są produkty „pierwszej potrzeby” (takie jak: środki higieniczne, żywność, czy kosmetyki dla dzieci i dorosłych).

W mediach społecznościowych Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców w Krakowie (Facebook), publikowane są listy z aktualizowanym zapotrzebowaniem magazynu.

11 marca 2022 roku uruchomiona została „Szafa dobra”, gdzie osoby potrzebujące z Ukrainy mogą udać się, aby uzyskać odzież i obuwie.

Od 5 października Szafa Dobra działa w nowych miejscach:

  • na os. Górali 8, od środy do piątku w godzinach od 10.00 do 16.00, tam można zaopatrzyć się w ubrania
  • przy ul. Śniadeckich 3, w poniedziałek i wtorek w godzinach 10.00-16.00 są wydawane buty i nowa bielizna.

FB:

@InternationalerBundPolska

@CentrumWielokulturoweKrk

@MigrantInfoPointKrk

Adres: Aleja Daszyńskiego 22, Kraków
pokaż metkę
Autor: Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie
Osoba publikująca: Sylwia Drożdż
Podmiot publikujący: Otwarty Kraków
Data publikacji: 2021-07-01
Data aktualizacji: 2022-12-30
Powrót