Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Koalicja Otwarty Kraków

Logo Koalicji Otwarty Kraków widoczne na żółto niebieskim tle

Spotkanie członków Koalicji Otwarty Kraków w dniu 5 lipca / Зустріч членів коаліції Otwarty Kraków 5 липня

2022-07-19

5 lipca odbyło się spotkanie członków Koalicji Otwarty Kraków, która zrzesza prawie 70 organizacji pozarządowych, pomagających uchodźcom wojennym z Ukrainy lub organizuje pomoc dla osób pozostających w Ukrainie.

5 липня відбулася зустріч членів коаліції “Відкритий Краків”, яка об’єднує майже 70 громадський організацій, які допомагають воєнним біженцям з України чи надають допомогу людям, що залишаються в Україні.

Jak mądrze dbać o innych nie zapominając o sobie?

2022-07-18

Rola wszystkich osób pomagających jest niezmiernie ważna dla sprawnego funkcjonowania większości organizacji pomocowych. Kiedy ma miejsce sytuacja tak wyjątkowa i nieprzewidywalna w przebiegu jak wojna, trudno być przygotowanym na konsekwencje, które ze sobą niesie. W związku z przybyciem wielu uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy, cała infrastruktura pomocowa w Krakowie została rozciągnięta do granic możliwości. Starając się kompleksowo i profesjonalnie pomóc jak największej liczbie osób stanęliśmy przed wyzwaniem, którego kształtu i wymiaru nie byliśmy w stanie przewidzieć. Dostosowywanie się do pojawiających się nowych potrzeb na pewno nie należy do zadań łatwych.

Pomoc prawna dla uchodźców z Ukrainy

2022-07-11

Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć wspiera uchodźców z Ukrainy od pierwszego dnia wojny. Centrum prowadzi dodatkowe punkty pomocy prawnej, w których osoby z Ukrainy mogą otrzymać informację w języku ukraińskim i rosyjskim. Oferuje też pomoc prawną dla osób przybywających z Ukrainy, które nie mają ukraińskiego obywatelstwa - bezpaństwowcom i obywatelom państw trzecich. Zapewnia również wsparcie prawne dla małoletnich bez opieki.

Znajdź