Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Podsumowanie 4 edycji Dnia Otwartego Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców w Krakowie

Dziękujemy za odwiedziny podczas kolejnego Dnia Otwartego Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców w Krakowie. W ciągu całego wydarzenia z bezpłatnych porad skorzystało 80 osób!

4 edycja Dnia Otwartego Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców w Krakowie
Fot. Centrum Wielokulturowe w Krakowie / Michał Małecki

Najczęściej zadawane pytania dotyczyły kwestii prawnych pobytu w Polsce oraz nowelizacji ustawy pomocowej dla osób z Ukrainy. Były też pytania o sprawy społeczne (m.in kwestie emerytury czy systemu edukacji), rynek pracy i opiekę zdrowotną. Dla instytucji i organizacji była to kolejna szansa na bezpośrednią wymianę doświadczeń i wiedzy między ekspertami reprezentującymi różne podmioty. 

To już 4 edycja - to dowód na to jak ważne są tego typu wydarzenia. Następne planowane jest za kwartał.

Dziękujemy za obecność nie tylko beneficjentom ale wszystkim, którzy udzielali bezpłatnych konsultacji. Byli z nami przedstawiciele organizacji i instytucji takich jak: Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Polski Czerwony Krzyż (PCK), Narodowy Fundusz Zdrowia, Grodzki Urząd Pracy w Krakowie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie, Wydział Spraw Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć, Punkt Obsługi Przedsiębiorcy Urzędu Miasta Krakowa, Stowarzyszenie Mudita, Klub Ukraiński w Krakowie - Fundacja Zustricz oraz przedstawicielki Fundacji IB Polska z projektów Miejsce Otwarte i Centrum Edukacji i Wsparcia (IB Polska w Hucie).

Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!

fot. Michał Małecki

pokaż metkę
Autor: Centrum Wielokulturowe w Krakowie / Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie
Osoba publikująca: Anna Niezgoda
Podmiot publikujący: Otwarty Kraków
Data publikacji: 2024-07-02
Data aktualizacji: 2024-07-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź