Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Konkurs grantowy na stworzenie centrum edukacji i wsparcia dla osób uchodźczych z Ukrainy w Krakowie

Shell Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa zapraszają do udziału w konkursie grantowym pn.: „Centrum edukacji i wsparcia dla osób uchodźczych z Ukrainy w Krakowie”.

Fot. Otwarty Kraków

Ogłoszenie konkursu grantowego
pn.: „Centrum edukacji i wsparcia dla osób uchodźczych z Ukrainy w Krakowie”

Shell Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (dalej: Shell) oraz Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa zapraszają do udziału w konkursie pn.: „Centrum edukacji i wsparcia dla osób uchodźczych z Ukrainy w Krakowie”, zwanym dalej „Centrum”.

Udział w konkursie mogą wziąć organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, działające na podstawie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. 2023 poz. 571, tj.).

Składane projekty powinny mieścić się w obszarze: działalność na rzecz integracji cudzoziemców.

Projekt zostanie sfinansowany przez Shell Polska sp. z o.o.

Celem konkursu jest wyłonienie podmiotu, który dokona realizacji projektu polegającego na zaprojektowaniu i prowadzeniu Centrum edukacji i wsparcia dla osób uchodźczych z Ukrainy w Krakowie (dalej: projekt).

Działania realizowane przez Centrum służyć mają aktywizacji zawodowej osób uchodźczych z Ukrainy oraz szeroko pojętej integracji społecznej nowych mieszkańców Krakowa ze społecznością przyjmującą.

  1. Okres realizacji projektu: od dnia podpisania umowy między Organizatorem i Wnioskodawcą do 31 grudnia 2024 roku, przy czym Centrum musi rozpocząć działalność nie później niż do dnia 01.09.2023 r.
  2. Wysokość środków przeznaczonych na realizację projektu: do kwoty 1 410 000,00 PLN.
  3. Termin składania wniosków upływa 30 kwietnia 2023 r. o godz. 12.00.
  4. Wnioski należy składać drogą elektroniczną poprzez wypełnienie właściwego formularza (załącznik nr 2) i przesłanie na adres: WAR-BIT-Konkurs-Ukraina@shell.com
  5. Zakres działania Centrum powinien obejmować następujące obszary:
    1. organizację kursów języka polskiego i angielskiego dla dzieci i dorosłych;
    2. organizację zajęć edukacyjno-świetlicowych dla dzieci;
    3. doradztwo zawodowe;
    4. wsparcie psychologiczne;
    5. doradztwo prawne;
    6. edukacja obywatelska;
    7. promowanie działań Centrum z wykorzystaniem różnorodnych środków przekazu, tak aby oferta trafiła do wszystkich potrzebujących mieszkańców Krakowa;
    8. prowadzenia telefonu informacyjnego;
    9. działania zaproponowane przez realizatora, które są poparte badaniami potrzeb lub doświadczeniem pracy ze środowiskiem osób uchodźczych.
  6. Miejsce realizacji projektu: lokal wskazany przez podmiot, biorący udział w konkursie, mieszczący się na terenie Miasta Krakowa. Wnioskodawca oświadcza we wniosku, że posiada tytuł prawny do ww. lokalu lub wstępną deklarację właściciela lokalu, że z oferentem zostanie zawarta umowa wynajmu na okres realizacji zadania.
  7. Warunki realizacji usług proponowanych przez Centrum: usługi muszą być dostępne nieodpłatnie. Od adresatów nie mogą być pobierane jakiekolwiek opłaty. Dostępność i harmonogram usług oferowanych przez Centrum powinna zostać określona przez wnioskodawcę we Wniosku.
  8. Warunki lokalowe Centrum: Lokal, w którym Wnioskodawca zamierza prowadzić Centrum powinien spełniać wymogi przeciwpożarowe, sanitarne oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Lokal powinien także posiadać warunki zapewniające dobry poziom realizowanych usług, pomieszczenia powinny być czyste, jasne, posiadać właściwe umeblowanie i być dostosowany do charakteru prowadzonych zajęć oraz dostosowany do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami.
  9. Kadra Centrum: Wnioskodawca powinien oświadczyć, że zapewni profesjonalnych specjalistów do prowadzenia zajęć oferowanych przez Centrum.
  10. Liczba beneficjantów: Centrum powinno obsłużyć przez cały okres działania minimum 5 000 osób.
  11. Wybór realizatora: Wyboru realizatora projektu dokona Komisja złożona z przedstawicieli Shell oraz Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa, rozpatrzy wnioski i wybierze najlepszy projekt.
  12. Wyniki konkursu: zostaną ogłoszone nie później niż w dniu 31 maja 2023 r.
  13. Shell może pozostawić konkurs bez rozstrzygnięcia i nie udzielić wsparcia żadnemu podmiotowi, w sytuacji gdy żaden z wniosków nie spełnia wymogów formalnych, żaden z wnioskodawców nie zapewnia w ocenie Shell realizacji projektu zgodnie ze standardami zakładanymi przez Shell (np. co do kadry naukowej, co do lokalizacji lub warunków lokalowych Centrum) lub nie daje gwarancji realizacji projektu zgodnie z wartościami wyrażanymi przez Shell w politykach prowadzenia biznesu (https://www.shell.pl/o-shell/nasze-wartosci.html) lub żaden z wnioskodawców nie daje gwarancji prawidłowej realizacji projektu z uwagi na jego cel, tj. edukacja i integracja cudzoziemców.

Dokumenty dotyczące konkursu:

Więcej informacji można uzyskać pod adresem e–mail: katarzyna.cyran@shell.com.

Serdecznie zapraszamy!

pokaż metkę
Osoba publikująca: Wiktor Hunek
Podmiot publikujący: Otwarty Kraków
Data publikacji: 2023-04-03
Data aktualizacji: 2023-04-04
Powrót
Znajdź