Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców

#zostańwdomu: Misteria Paschalia w wersji 2.0! [ENG/UKR/RUS]

Misteria Paschalia to jeden z najważniejszych festiwali muzyki dawnej w Europie, organizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe w okresie Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy od 2004 roku. Epidemia koronawirusa sprawiła, że przeżywanie tego wydarzenia w jego zwyczajowej formule – z muzyką na żywo – stało się w tym roku niemożliwe. Zespół Krakowskiego Biura Festiwalowego zadbał jednak, aby tradycji stało się zadość, i zaprasza na 17. edycję Festiwalu Misteria Paschalia, która odbędzie się w dniach 5-13 kwietnia 2020 roku na zupełnie nowych zasadach, czyli całkowicie w przestrzeni cyfrowej.

Online konsultacje ekonomiczne - przyjdź i skonsultuj swój PIT! [ENG/UKR/RUS]

Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie zaprasza na indywidualne online konsultacje ekonomiczne "Przyjdź i skonsultuj swój PIT" 31 marca w godzinach od 12.00 do 15.00 oraz 3 kwietnia od godziny 12.00 do 15.00

Informacje dla cudzoziemców - zameldowanie, wymeldowanie, PESEL [ENG/UKR/RUS]

Wydział Spraw Administracyjnych informuje, iż przygotowane zostały tymczasowe procedury dotyczące zameldowania i wymeldowania cudzoziemców przebywających na terenie RP, na których ciąży obowiązek dokonania zameldowania lub wymeldowania.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy [ENG/UKR/RUS]

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 żłobka - klubu dziecięcego - przedszkola – szkoły

Ulotka dla migrantów odnośnie COVID-19

Międzynarodowa Organizacja do spraw Migracji (IOM) przygotowała w ramach projektu „Wspieranie integracji  migrantów wymagających szczególnego traktowania” (ADMIN4ALL) ulotkę dla migrantów odnośnie COVID-19

Koronawirus – najważniejsze numery telefonów [ENG/UKR/RUS/DEU/FRA/ITA]

Poniżej najważniejsze numery telefonów, o które w obecnej sytuacji mieszkańcy Krakowa pytają najczęściej.

Wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem [ENG/UKR/RUS]

Wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.

MPK SA w Krakowie zdecydował o zamknięciu wszystkich punktów obsługi pasażerów [ENG/UKR/RUS]

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego zarząd MPK SA w Krakowie zdecydował o zamknięciu wszystkich punktów obsługi pasażerów do odwołania. Weryfikacja wniosków o przedłużenie ważności karty jest w obecnej sytuacji utrudniona, a dokumentów potwierdzających rozliczanie podatków dla miasta Krakowa nie przyjmowane są mailowo.

Przeczytaj i podaj dalej!

W obliczu zaistniałej sytuacji epidemicznej związanej z koronawirusem każdy chce być na bieżąco. Nie sposób jednak nadążyć za kolejnymi informacjami, nie mówiąc już o selekcjonowaniu tematów. Z myślą o mieszkańcach Krakowa przygotowaliśmy więc specjalne wydanie dwutygodnika miejskiego „Kraków.pl”. Publikacja jest również w wersji angielskiej.

Read and share!
2020-03-19

The current state of epidemic emergency caused by the coronavirus makes us look for trusted and updated information. It is however impossible to keep up with the flow of incoming news, not to mention selection of key information. This is why we have prepared a digest of such information and present it in a special issue of Kraków.pl – the city’s biweekly, at this difficult time, published also in English.

 

POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
Newsletter
newsletter
Zapisz się